Tego jeszcze nie było! Na niedawnym Łódź Design Festival mogliśmy oglądać zlewozmywak z łowickim wzorem! Cepelik - bo tak się nazywa - to połączenie polskiej tradycji z włoskim wzornictwem.

Cepelik - zlewozmywak w stylu folk design - to propozycja projektantów włoskiej firmy Emo design i polskiej marki Deante.

Włoscy designerzy stworzyli "łowicką" wersję zlewozmywaka Modern i baterii kuchennej Primo. Barwnymi motywami łowickich wycinanek Włosi ozdobili wnętrze komór granitowego zlewozmywaka. Automatyczny korek i dźwignia baterii w kolorze czerwonym kontrastują z grafitową powierzchnią. Efekt jest spektakularny - zlewozmywak, który nadaje ton całej kuchni!

Zlewozmywak Cepelik - udane połączenie tradycji (ludowych łowickich wzorów) i innowacji - znakomicie wpisuje się w tak modny ostatnio nurt folk design. Zlewozmywaki z linii Modern i baterie Primo wyróżnia oryginalny i nowoczesny design. Rdzennie polski, bo zlewozmywak to projekt Marcjanny Kołat - absolwentki Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz ASP w Łodzi oraz współzałożycielki wspierającej polski design Grupy Cukier. Natomiast kubistyczne baterie kuchenne Primo zaprojektowali Paweł Hadrian i Tomasz Gawdzik.

Projektanci z Emo design zadbali zaś, by nowe wcielenie zlewozmywaka i baterii nawiązywało do polskiej kultury i folkloru. Sięgając po tak ostatnio modne i chętnie wykorzystywane w aranżacji wnętrz wzory łowickie, zamienili elementy wyposażenia kuchni w dzieła sztuki.

- Chętnie współpracujemy z młodymi artystami zarówno przy opracowywaniu nowych modeli naszych produktów, jak i przy okazji różnego rodzaju wydarzeń związanych z promocją współczesnego wzornictwa przemysłowego -mówi Małgorzata Famulska Product Manager grupy zlewozmywaków w Deante. - Zaproszenie od firmy Emo design przyjęliśmy zatem bez zastanowienia - pomysł, który mieli na nową aranżację jednego z naszych flagowych produktów, bardzo nam się spodobał, bo stanowi oryginalne połączenie nowoczesności z tym, z czym jako kraj jesteśmy kojarzeni.

Zlewozmywak Cepelik to prototyp stworzony na potrzeby wystawy "Design jako strategiczne narzędzie", która miała miejsce podczas Łódź Design Festival 2012.

źródło i zdjęcie: Deante