Dla niektórych stylizacja wnętrz to sposób na spędzenie wolnego czasu, dla innych pomysł na ciekawą karierę zawodową. Jednych i drugich szkoła Educoncept zaprasza na kurs stylizacji wnętrz - kolejna edycja rusza już 17 listopada 2012 r.

Patronat Czas na WnętrzeBez względu na to, czy traktujemy stylizację wnętrz jako hobby, które pozwala nam się zrelaksować i zapomnieć o ciężkim tygodniu, czy jako zawód, z którym wiążemy konkretne ambicje i nadzieje, warto się w tym kierunku kształcić i rozwijać swoje zainteresowania.

Do niedawna jedynym sposobem, by nauczyć się stylizacji wnętrz, była praktyka u boku doświadczonego stylisty sesji wnętrzarskich. Od początku tego roku jednak tajniki stylizacji wnętrz zgłębiać można pod okiem specjalistów ze szkoły Educoncept.

Kurs stylizacji wnętrz to uzupełnienie wiedzy z zakresu projektowania i aranżacji wnętrz. Przeznaczony jest zarówno dla profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz, jak i amatorów, którzy pragną nauczyć się, jak upiększać własne mieszkania.

Jak wygląda kurs stylizacji wnętrz w Educoncept?

Podpatrzmy, jak przebiegał niedawno zakończony kurs stylizacji wnętrz w Educoncept. Na początek merytoryczne wprowadzenie - wykłady z historii sztuki, designu i zasad aranżacji wnętrz. Następnie przyszedł czas na chrzest bojowy, a więc warsztaty na profesjonalnym planie zdjęciowym, w studio fotograficznym Nitro & Lokomotywa, Krzystofa Zasuwika.

Pod czujnym okiem stylistki Aleksandry Buczkowskiej kursanci mieli za zadanie stworzyć stylizacje zgodne z zadanym tematem. Padło wówczas wiele konstruktywnych uwag i praktycznych wskazówek. Co jednak najważniejsze, efekt końcowy mile zaskoczył nawet prowadzącą zajęcia.

Meble, oświetlenie, dekoracje, tekstylia i farby niezbędne do stylizacji dostarczyli partnerzy szkoły, marki IKEA, NAP, Benjamin Moore, Monada, Internity i Decoina. Jednak szczególnie do gustu uczestnikom przypadły wypieki z Batidy, które stały się bohaterami stylizacji. Wyglądały i pachniały tak kusząco, że z trudem wytrwały do końca warsztatów.

Tradycją kursów stylizacji wnętrz w Educoncept jest nagradzanie najlepszych stylizacji powstałych podczas warsztatów. Laureat pierwszego miejsca weźmie udział w stylizacji sesji dla jednego z eleganckich magazynów wnętrzarskich, a zdobywcy kolejnych miejsc na podium otrzymają prenumeratę miesięcznika "Czas na Wnętrze".

Dodatkowym bonusem dla kursantów są zdjęcia reporterskie z warsztatów, które Educoncept udostępnia w wersji cyfrowej. Znakomty początek profesjonalnego portfolio!

Najbliższa edycja kursu stylizacji wnętrz w szkole Educoncept rozpocznie sie już 17 listopada 2012 r. Szczegóły na stronie internetowej szkoły www.educoncept.pl. Nie przegap okazji na zostanie profesjonalnym stylistą wnętrz.

źródło i zdjęcia: Educoncept