Po raz kolejny klub Sztuka Architektury zabierze nas na wirtualną wycieczkę do Łodzi, tym razem do restauracji Zmianatematu. W czwartek 8 listopada 2012 r. o niezwykłym, projekcie wnętrza tego lokalu opowiedzą autorzy: Maciej Kurkowski, Julian Nieciecki i Mateusz Wójcicki.

Patronat Czas na WnętrzeW czwartek, 8 listopada 2012 roku klub Sztuka Architektury zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Polskie Wnętrze XXL. Tym razem o swoim projekcie - wnętrzu łódzkiej restauracji Zmianatematu - opowiedzą Maciej Kurkowski, Julian Nieciecki i Mateusz Wójcicki.

Wnętrze restauracji, która będzie nie tylko miejscem spotkań i imprez, ale także wydarzeń artystycznych i kulturalnych - wystaw, happeningów i innych przedsięwzięć związanych z szeroko rozumianą sztuką - zaprojektowali architekci z młodej warszawskiej grupy xm³ (iks metrów sześciennych).

We wnętrze restauracji wbudowali przestrzenną strukturę, którą nazwali  "hubą". Inspiracją były pawilony i formy takie jak niezwykła architektura restauracji BanQ w Bostonie - zaprojektowane za pomocą cyfrowych algorytmów i wykonane metodami cyfrowej produkcji.

Konstrukcja ze sklejki dzieli wnętrze restauracji na strefy, z niej także wykonano bar. W zamyśle projektantów obła forma ma się kojarzyć z rufą statku.

Nieprzypadkowy jest też podział kolorystyczny: to, co nowe i styka się z odrestaurowaną zewnętrzną ścianą budynku, jest białe, a to, co wewnątrz - ściany konstrukcyjne i działowe - szare i surowe, pokryte szorstkim tynkiem.

Klub Sztuka ArchitekturyCzas i miejsce spotkania:

Czwartek, 9 listopada 2012 r., godz. 18.
Klub Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa. Wstęp wolny.

"Polskie Wnętrze XXL" to cykl spotykań z najlepszymi polskimi projektami wnętrz wyłonionymi w plebiscycie wortalu Sztuka-wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji.