Ci którzy byli na wystawie polskiego designu na targach meblowych w Mediolanie, pamiętają z pewnością meble wypoczynkowe Teddy Bear. Teraz już można kupić je w salonach NOTI.

Meble Teddy Bear premierę miały na kwietniowych targach w Mediolanie. Kolekcja zaprojektowana przez pracownię Mikołaj Wierszyłłowski i Projektanci była częścią wystawy "Polish Design. Design from Wielkopolska" i choć pokazano je w znakomitym towarzystwie, trzeba przyznać, że "misiowe" meble zwracały uwagę i budziły wyjątkowo ciepłe odczucia. Teraz te wyjątkowe meble wypoczynkowe można już kupić.

- Zależało nam, by zaproponować kolekcję, która będzie inna niż meble NOTI, które znaliśmy z oferty. Zależało nam na tym tym bardziej, że dla NOTI pracują najlepsze polskie projektowe nazwiska, np. Piotr Kuchciński, Renata Kalarus, Tomek Augustyniak, Tomek Rygalik. - mówi Mikołaj Wierszyłłowski, szef zespołu projektowego. - Inspiracji postanowiliśmy szukać w przeszłości, w trochę sentymentalnym klimacie dziecięcych zabaw oraz złotym okresie polskiego wzornictwa przypadającym na lata 50. i 60. Nie zależało nam jednak na stylizacji, sentymentalnym kostiumie, ale na odczuciu, które pojawia od pierwszego spojrzenia.Pluszowe misie i meble - szkic

 

Inspiracją do powstania mebli wypoczynkowych Teddy Bear, jak nietrudno się domyślić, były pluszowe misie - zabawki, które pamiętamy z dzieciństwa. Sofy, fotele, leżanki podobnie jak dawne pluszowe zabawki zbudowane są z oddzielnie uszytych elementów o charakterystycznie zaoblonych kształtach.

To sprawia, że w kolekcji nie ma w niej gotowych mebli. Z trzech typów siedzisk i oparć, dwóch podłokietników oraz ucha można tworzyć indywidualne kompozycje, jakbyśmy bawili się klockami, czy raczej składali misia z kolorowych części. A że daje to możliwość  łączenia różnych kolorów, faktur i wzorów tkanin tapicerki, nasz mebel może być prawdziwym unikatem.

Podobnie można zestawiać stoliki kawowe, które uzupełniają kolekcję. Szczelina w blacie pozwala budować z nich kilkupoziomowe kompozycje, choć oczywiście pojedynczo też świetnie spełnią swoją rolę.

Cena fotela  - od 2.680 zł,  sofy - od 3520 zł.

źródło i zdjęcia: NOTI