Bądźmy szczerzy, czy zawsze wyłączamy wszystkie nieużywane urządzenia elektryczne? Jeśli nie możemy na to pytanie odpowiedzieć twierdząco, przyda nam się inteligentna przejściówka Fibaro.

Elektronicznych urządzeń i gadżetów wciąż nam przybywa, rośnie też zużycie prądu. Można by je nieco ograniczyć, gdybyśmy zawsze wyłączali urządzenia, których nie używamy. Ale w dobie zdalnego sterowania mało komu chce się o tym pamiętać, więc nasze telewizory, komputery, drukarki i ekspresy do kawy wciąż czuwają, zużywając przy tym energię, niby niewiele, ale jednak...

Wygodnym rozwiązaniem tego problemu jest wprowadzona właśnie na rynek inteligentna przejściówka Fibaro Wall Plug, która nie tylko sama wyłączy nieużywane sprzęty, lecz także pozwoli bezprzewodowo nimi sterować i na bieżąco monitorować zużycie energii.

Aby z niej korzystać, nie trzeba w gniazdku nic montować ani ingerować w obwody instalacji elektrycznej - wystarczy wetknąć przejściówkę Fibaro do kontaktu i podłączyć wybrany sprzęt. Przejściówka mierzy pobór energii elektrycznej i kolorowym światłem sygnalizuje nam jego poziom. Dzięki temu oszczędzanie prądu jest znacznie łatwiejsze.

Przez przejściówkę Fibaro Wall Plug możemy podłączyć sprzęty o mocy do 3 kW (obciążenie stałe do 2,5 kW), a więc lampki nocne, lampy stojące, ekspresy do kawy, żelazka, suszarki do włosów, tostery, komputery PC czy sprzęt RTV. W razie przeciążenia przejściówka ostrzeże nas czerwonym migającym światłem, a gdyby urządzenie uległo awarii i groziło zwarciem, odłączy je i również nas o tym powiadomi.

Użytkownicy systemów inteligentnego domu marki Fibaro lub innych pracujących w standardzie Z-Wave mogą skorzystać z dodatkowych funkcji, takich jak monitoring bieżącego, dobowego i miesięcznego zużycia prądu w całym domu albo włączanie i wyłączanie urządzeń za pomocą smartfona lub komputera.

Przejściówka może też wyłączyć nieużywany sprzęt albo służyć jako sterownik powiązanych urządzeń, aby np. przy włączeniu podłączonego do przejściówki telewizora jednocześnie uruchamiał się dekoder telewizji cyfrowej, a elektrycznej płyty grzewczej - okap. W ten sposób oszczędzamy prąd, nie rezygnując z wygody.

Cena inteligentnej przejściówki Fibaro Wall Plug - 219 zł netto.

źródło i zdjęcia: Fibar Group