Na czasie są chłodne wnętrza, inspirowane fabryczną surowością. Zwolennicy industrialnego stylu cenią prostotę, wolną przestrzeń i funkcjonalność. Właśnie z myślą o nich projektanci Dormax Design wprowadzili rolety Milano.

Zarówno cieszące się coraz większą popularnością lofty, jak i mieszkania od podstaw tworzone w stylu industrialnym, mają zwykle duże okna, często wręcz szklane ściany.

Aby wieczorami zapewnić sobie intymność, a w upalny dzień ochronę przed palącym słońcem, trzeba je przysłonić. Jednak przy dużych przeszkleniach zasłony i firany nie będą ani wygodne, ani praktyczne. Znacznie bardziej funkcjonalne okażą się wolno wiszące rolety Milano. Zwłaszcza jeśli wybierzemy panele dzień/noc, będziemy mogli precyzyjnie kontrolować ilość światła wpadającego do wnętrza, nie tylko podnosząc lub opuszczając roletę, ale także regulując stopień jej przejrzystości.

- Rolety Milano znakomicie wpisują się w ideę nie tylko industrialnego stylu wystroju wnętrz. Jest możliwość zamontowania do wieszaka rolety dodatkowego karnisza na np. firanę - mówi Kamila Litwa, projektantka z zespołu Dormax Design.

Industrialny styl roletom nadają eleganckie stalowe wieszaki. Innowacyjny jednak jest nie tylko ich design, lecz także funkcjonalność. Możliwe jest na przykład montowanie  rolet Milano na zakładkę, aby nie było między nimi prześwitów. Innym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość zamontowania uchwytu pod różnymi kątami względem ściany.

źródło i zdjęcia: Dormax Design