Eksperci i publiczność serwisu sztuka-wnetrza.pl w plebiscycie Polskie Wnętrze 2012 wybrali najciekawsze projekty minionego roku. Już od 18 kwietnia 2013 roku co czwartek w warszawskim klubie Sztuka Architektury będzie można poznać najlepsze polskie projekty wnętrz i ich twórców. Spotkania będą też transmitowane w internecie.

Patronat Czas na WnętrzeJakie były największe osiągnięcia polskiej architektury wnętrz w 2012 roku? Portal sztuka-wnetrza.pl już po raz drugi w plebiscycie Polskie Wnętrze wyłonił najciekawsze projekty.

W czwartek 18 kwietnia 2013 roku w warszawskim klubie Sztuka Architektury rozpocznie się cykl spotkań z projektantami wnętrz, które zdobyły nominacje w plebiscycie.

Czwartkowe spotkania w klubie Sztuka Architektury to okazja, aby spotkać najciekawszych projektantów wnętrz z całej Polski, którzy zaprezentują na żywo 8 realizacji z ubiegłego roku.

Na pierwszym z cyklu spotkań architekci z biur 137kilo Architekci i Beza Projekt opowiedzą o zaprojektowanym przez nich wnętrzu biura korporacji Bausch and Lomb HQ.

Chodziło o stworzenie wnętrza biurowego, które odzwierciedla naukowe dziedzictwo firmy i zapewnia komfort pracy. Ponieważ głównym produktem klienta są soczewki i szkła kontaktowe, architekci nawiązali do nich, tworząc przezroczyste kopuły konferencyjne w części open space.

Otwarte sufity i przeszklenia zdradzają, ze inspiracją dla projektantów wnętrz biur Bausch and Lomb HQ była estetyka laboratorium. Aby nieco ocieplić wnętrze, w osiach widokowych wprowadzono zielone ściany z roślinami, które mające dobry wpływ na powietrze i zbierają kurz. Nie zapomniano także o rozwiązaniach, które sprzyjają pracy w grupie i relaksowi.i.

Dla miłośników pięknych wnętrz, którzy nie będą mogli wybrać się do klubu Sztuka Architektury, przygotowano niespodziankę - wszystkie wykłady będą transmitowane na wortalu Sztuka Architektury.

Program spotkań z cyklu Polskie Wnętrze:

  • 18 kwietnia: 137kilo Architekci, Beza Projekt - wnętrza Bausch and Lomb HQ
  • 25 kwietnia: Toya Design - nowe wnętrza Centrum Kultury Zamek w Poznaniu
  • 9 maja: BUCK. Architekci - foyer kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Bistro Dinette we Wrocławiu
  • 16 maja: Centrala - wnętrza wystawiennicze Łódź Design 2012 w Łodzi
  • 23 maja: Robert Majkut Design - oddziały korporacyjne ING
  • 6 czerwca: Grupa 5 Architekci - wnętrza Dworca Wrocław Główny
  • 13 czerwca: Archimental - Park Tradycji Górnictwa i Hutnictwa w Siemianowicach Śląskich
  • 20 czerwca: KMA Kabarowski Misiura Architekci - Duda Clinic w Katowicach

Klub Sztuka ArchitekturySpotkania odbywać się będą w czwartki o godzinie 18 w warszawskim klubie Sztuka Architektury, ul. Andersa 13 (Skwer Tekli Bądarzewskiej przy stacji metra Muranów). Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie klubu Sztuka Architektury.

zdjęcie wprowadzające: przebudowane wnętrze Centrum Kultury Zamek w Poznaniu autorstwa pracowni Toya Design