3D by VOX - tak nazywa się najnowsza kolekcja Mebli VOX zaprojektowana przez Piotra Kuchcińskiego. Czy wiecie, że swoje 3 grosze dorzucił do niej Tomek Rygalik?

Nowoczesne i odpowiedzialne - tak meble 3D by VOX przedstawia producent. Kolekcję zaprojektował Designer Roku 2012 i laureat prestiżowej red dot award, Piotr Kuchciński. Meble mają zachęcić do odkrywania nowych rzeczy i jednocześnie poszanowania naszego dziedzictwa naturalnego.

Kolekcja 3D by VOX inspirowana jest najnowszymi trendami wzornictwa i naturalnymi materiałami. Meble mają proste sześcienne kształty, które wydawać się mogą przeniesionymi do realu modelami 3D. Ich siła drzemie w prostocie. Kolorowe szuflady i szafki lekko cofnięte w głąb ożywiają meble i podkreślają wrażenie trójwymiarowości.

Czystej formy kubików nie zakłócają uchwyty, bo szafki i szuflady w kolekcji 3D by VOX otwierają się przez naciśnięcie.

Kuchciński i Rygalik - designerski duet

Piotr Kuchciński w "swoich" meblach wykorzystał dekor Brzoza POLSKA! projektu Tomka Rygalika. Faktura dekoru naśladuje rzadkie drewno brzozy ojcowskiej - chronionego gatunku drzewa, które występuje w południowej Polsce. Szacuje się, że takich brzóz pozostało już tylko 250!

W meblach 3D fronty wykonano z płyty w dwóch odcieniach - brzoza ojców lub zieleń ojców. Paletę barw uzupełniają jeszcze 3 kolory: szary, mocca i brąz. Taka neutralna kolorystyka mebli 3D by VOX dobrze pasuje praktycznie do każdego wystroju. Odcienie zieleni wnoszą świeżość i ożywiają wnętrze, natomiast stonowane kolory ziemi uspokajają.

Modułowe bryły mebli każdy może zestawiać w segmenty, według własnego pomysłu. Ciekawym elementem zaprojektowanym z myślą o sypialni jest system zagłówków do montowania na ścianie nad łóżkiem. Trzy eleganckie kolory pozwalają stworzyć własną kompozycję. A ponieważ montowane są za pomocą rzepów, w każdej chwili aranżację możemy zmienić.

W kolekcji 3D by VOX znajdziemy meble do jadalni, pokoju dziennego i sypialni. W jej skład wchodzą szafy, regały, komody, ława, półka wisząca, szafka RTV, kredens, regał, łóżko, stolik nocny i bardzo praktyczna toaletka. Niektóre szafy mogą być podświetlane LEDami.

źródło i zdjęcia: Meble VOX