"Sztuka inwestowania w Sztuke" Kamy Zboralskiej to must have każdego kolekcjonera, inwestora i miłośnika sztuki. Co znajdziemy w trzecim tomie przewodnika po galeriach?

Ukazał się trzeci tom wydawanej od 2004 roku książki Kamy Zboralskiej "Przewodnik po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w Sztukę". Znajdziemy w nim sylwetki ponad 70 polskich artystów oraz prezentacje 37 czołowych galerii sztuki współczesnej, takich jak:. Starmach Galeria, Raster, Zderzak, Propaganda, Stefan Szydłowski, Bochenska Gallery, Artemis, LETO, Kolonie, Jan Fejkiel Gallery itd.

Każda z tych galerii zarekomendowała po 2 artystów, na których warto zwrócić uwagę. Ich twórczość została zilustrowana i w sposób przystępny omówiona. Są wśród nich klasycy współczesności m.in. Jerzy Nowosielski, Henryk Stażewski, Wojciech Fangor, Stefan Gierowski, Stefan Krygier oraz młodzi artyści, którzy odnoszą już pierwsze sukcesy, m.in. Michał Chudzicki, Radek Szlaga, Bartek Materka, Mariusz Tarkawian, Konrad Smoleński, Łukasz Surowiec.

Książka jest podpowiedzą, gdzie i czyje prace warto kupić. Podobnie jak w poprzednich tomach "Sztuki inwestowania w Sztukę" podane są przykładowe ceny dzieł omówionych twórców.

Warto wspomnieć, że pierwsza część "Sztuki inwestowania w Sztukę" została wyróżniona przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek w konkursie na najpiękniejszą książkę roku 2004.

Wydawca: Fundacja Dobrej Książki, projekt graficzny: prof. Maciej Buszewicz, cena detaliczna 75 zł.

"Przewodnik po galeriach sztuki. Sztuka inwestowania w Sztukę" dostępny jest w księgarniach m.in. Pępek Sztuki (Zamek Ujazdowski w Warszawie), Serenissima (Muzeum Narodowe w Warszawie), Młoda (Kamienica Szołayskich w Krakowie) oraz w warszawskiej Zachęcie.