Kim jest Emma? To nowa kolekcja włoskiej marki Infiniti - designerski stół, krzesła i hokery - nowoczesna, funkcjonalna i uniwersalna, bo dobrze będzie się czuła i w kuchni, i w jadalni, i w salonie.

Kolekcja Emma to kwintesencja wielofunkcyjności i prostego wzornictwa. W każdym wnętrzu, w którym się pojawią, stół, krzesła lub hokery Emma będą designerskim akcentem. Gięte elementy krzesła i hokera, zaokrąglony blat stołu i skośne nogi mebli przywodzą na myśl design z lat 60., jednak starannie dopracowane detale zdradzają, że mamy do czynienia ze współczesnym wzornictwem.

Stół Emma jest w dwóch rozmiarach: 115 x 155 cm i 140 x 140 cm. Nogi może mieć z drewna dębowego lub bukowego, blat fornirowany lub malowany na biało albo szaro.

Krzesło Emma wykonane jest w całości z drewna, ale dostępne jest także z tapicerowanym siedziskiem i oparciem. Jeśli chodzi o kolory, do wyboru mamy aż dziewięć wybarwień sklejki, a obić - dosłownie bez liku.

Uzupełnieniem kolekcji Emma jest designerski hoker - również w dziewięciu kolorach sklejki: od delikatnie lakierowanej białej tekstury poprzez klasyczny kolor bukowego drewna, aż po soczystą czerwień i żółć. Hokery, podobnie jak krzesła, mogą być tapicerowane.

źródło i zdjęcia: Dado Design