Lakshmi Bhaskaran i Jonathan Walter to sympatyczna para projektantów, którzy wspólnie stworzyli markę BARK Furniture zlokalizowaną w Kornwalii. Jonathan Walter uczył się warsztatu w São Paulo w Brazylii, a potem w Devon w szkole Davida Savage’a. Droga Lakshmi Bhaskaran była zupełnie inna. Zaczynała jako dziennikarka zajmująca się designem.

Publikowała artykuły w kultowym piśmie "Wallpaper", wydawała książki (w Polsce można kupić jej "Czym jest projektowanie publikacji?" oraz "Design XX wieku"), prowadzi stałą autorską kolumnę w dwumiesięczniku "Craft".

Ze spotkania tych dwojga - rzemieślnika z latynoamerykańskim zapleczem i teoretyczki nowoczesnego designu - wynikło coś absolutnie zaskakującego. Założona przez nich firma BARK Furniture skoncentrowała się w całości na projektowaniu i produkowaniu mebli i dodatków wzorujących się na estetyce lat 60.

Nie jest to jednak wierne kopiowanie dawnych wzorów. Przede wszystkim nie ma metalowych elementów konstrukcyjnych, tak charakterystycznych dla tamtych projektów, będących wręcz wyznacznikiem ich nowoczesności. Jest za to piękny jasny lity dąb, który przybliża nas do współczesnych trendów ekologicznych. Jest zgeometryzowana prostota i przede wszystkim kolekcja pięknych tkanin, niezwykle stylowych i nie pozostawiających wątpliwości co do inspiracji projektantów.