Jaki wybrać mebel pod telewizor? Wielu z nas zadaje sobie to pytanie, dlatego firma Sony zwróciła się z prośbą o zaprojektowanie go do pięciu polskich pracowni projektowych. Zobaczcie, co wymyślili!

Na wystawie obejrzymy pięć obiektów zaprojektowanych i wykonanych specjalnie pod najnowszy telewizor Sony BRAVIA serii W9.

Do projektu UNLTD., organizowanego przez Sony oraz Pies Czy Suka, zaproszono pięciu młodych polskich designerów i pracowni projektowych: studia Kompott, Beton, Lange & Lange, Malafor oraz Magdalenę Tekieli. Ich zadaniem było wykonanie instalacji / obiektu / mebla pod telewizor Sony BRAVIA serii W9.

Zgodnie z nazwa projektu, projektantom nie stawiano żadnych innych ograniczeń, więc do tematu podeszli każdy na swój sposób. Tak więc miejsce na telewizor przybrało bardzo różne formy - od okna na świat, po mebelek nawiązujący do stylu art deco.

Jeden z zaproszonych do współpracy projektantów - Krystian Kowalski ze Studia Kompott - powiedział, że dla niego była to okazja, aby zmierzyć się z tradycyjną typologią mebla pod telewizor. Próba najwyraźniej się udała - krytyk designu Magda Kochanowska stwierdziła, że wszystkie powstałe projekty odważnie przełamują schematy.

Efekty pracy dizajnerów w zestawieniu z najwyższej klasy technologią i wzornictwem telewizorów Sony ocenić możemy sami na wystawie w warszawskim barze Pies czy Suka, gdzie będzie gościć do 3 grudnia.

Kolejną okazją, by je zobaczyć, będzie festiwal "Przetwory" w warszawskim Soho Factory, który odbędzie się w dniach 14-15 grudnia. Tam też odbędzie się aukcja obiektów, z której środki zasilą Stowarzyszenie Artanimacje, które od ośmiu lat organizuje Rezydencję Twórczego Recyclingu PRZETWORY.

źródło: Sony
zdjęcia: Alex Bogdański