Już dzisiaj, 10 lutego 2014 roku, we wszystkich polskich sklepach IKEA rusza kuchenna rewolucja! Wkrótce bowiem pożegnamy się z meblami kuchennymi FAKTUM. Co je zastąpi?

Już 1 kwietnia 2014 roku (to nie primaaprilisowy żart) IKEA wprowadza nowy system mebli kuchennych. Dlatego już dzisiaj we wszystkich polskich sklepach IKEA zaczyna się przebudowa działów kuchennych. Powstanie 109 całkiem nowych ekspozycji, na których znajdziemy różnorodne propozycje wystroju kuchni: w stylu tradycyjnym, nowoczesnym oraz typowo skandynawskim.

Poza tym w innych działach stworzone zostaną aranżacje wnętrz wielofunkcyjnych, jak pokój dzienny z otwartą kuchnią albo mieszkanie z aneksem kuchennym.

Większość nowych kuchni IKEA będzie dostępna w jasnej kolorystyce, która jest coraz chętniej wybierana przez Polaków i nawiązuje do stylu skandynawskiego. Wnętrza kuchenne zaplanowano tak, aby jak najlepiej odzwierciedlały potrzeby polskich klientów pod względem rozkładu i powierzchni mieszkań, a także aktualnych trendów i upodobań.

Przebudowa ekspozycji potrwa około 7 tygodni i przez ten czas działy kuchenne w sklepach IKEA będą zamknięte dla odwiedzających. W okresie od 10 lutego do 31 marca wciąż będzie jeszcze można kupić meble kuchenne FAKTUM. Znajdziemy je w specjalnie zaaranżowanych studiach w każdym sklepie IKEA, a drobne akcesoria kuchenne w działach z dodatkami i naczyniami oraz przed kasami.

Kuchnie IKEA FAKTUM - czas się pożegnać

Wraz z pojawieniem się nowych kuchni IKEA ze sprzedaży zostanie wycofany system kuchni FAKTUM. Jednak osoby, które już je kupiły, jeszcze przez dwa lata (czyli do 31 marca 2016 roku) będą mogły korzystać z serwisu posprzedażowego, m.in. dokupić dodatkowe elementy. Także bezpłatna 25-letnia gwarancja na kuchnie FAKTUM będzie dalej uznawana.

źródło i zdjęcia: IKEA