Kuchenny blat z kamienia wygląda pięknie, ale jest kosztowny, ciężki i nieraz kłopotliwy w pielęgnacji. Dlatego Pfleiderer proponuje praktyczną alternatywę - inspirowane naturalnymi powierzchniami kamiennymi i mineralnymi blaty laminowane z kolekcji Nature.

Blaty kuchenne Pfleiderer to powstają dzięki połączeniu nowoczesnych technologii i pracy projektantów zainspirowanych światem natury. Kolekcja Natural wyróżnia się stonowaną, uniwersalną kolorystyką, która odwzorowuje kolory ziemi oraz surowych skał. Znajdziemy wśród nich zarówno ciepłe brązowe i kremowe odcienie, jak i te szarawe, przypominające bazalt lub grafit. Piękne barwy dekorów oraz starannie dobrane struktury blatów sprawiają, że blaty laminowane Pfleiderer są doskonałą alternatywą dla kosztownych blatów z kamienia, a dodatkowo są bardzo funkcjonalne i łatwe do utrzymania czystości.

Wśród dostępnych dekorów ciekawą propozycją są dekory piaskowe: Sahara (R6457) i Kamala (R6456). Utrzymane w ciepłych odcieniach brązu, odwzorowują naturalny, warstwowy układ pustynnych piasków. Ich rysunek, choć pozornie spokojny i regularny, ma w sobie coś dynamicznego, zupełnie jakby oddawał ciągły ruch pustynnych wydm.

Dużym źródłem inspiracji dla dekorów blatów kuchennych były skały i kamienie. Blat laminowany Hornfels (R6482) umiejętnie odwzorowuje wygląd skały osadowej o nazwie łupek ilasty, jej tajemniczy i bardzo elegancki kolor, rysunek delikatnych, białych przebarwień w strukturze. Różne odcienie szarości i charakterystyczna struktura świetnie wyglądają we wnętrzach o motywie ekologicznym, komponując się z dekorami jednolitymi. Urok blatu dodatkowo podkreślony jest przez jego strukturę - Perfect Finish - matową i pochłaniającą światło.

W podobnej stylistyce utrzymany jest dekor blatu Bazalt (R6497). Również odwzorowuje skałę i jej naturalne przebarwienia, jest jednak subtelniejszy i bardziej stonowany.

Do zwolenników delikatnych kolorów przemówi dekor White Stone (R6481), przedstawiający biały, melanżowy kamień o biało-szarej powierzchni. Blat daje szerokie możliwości zastosowania, świetnie sprawdzi się w nieco mniej słonecznych czy niewielkich kuchniach, których nie chcemy przytłaczać ciemnymi kolorami.

Alternatywą dla White Stone może być blat w dekorze Trawertyn - również inspirowany wyglądem naturalnego kamienia, ale utrzymany w nieco cieplejszej tonacji. Dekor Trawertyn dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - w odcieniach szarości Trawertyn (R6245) i ciepłego złota (R7913).

źródło i zdjęcia: Pfleiderer