"Kreacje z natury” to konkurs dla projektantów połączony z warsztatami rzemieślniczymi w fabryce Barlinka. Zgłoszenia trwają!

Barlinek Institute of Design- Drewno to element tożsamości naszej firmy - mówi Dorota Karbowska, dyrektor marketingu Barlinek S.A. - Chcemy dzielić się naszymi doświadczeniami oraz inspirować architektów i projektantów do twórczego wykorzystywania tego surowca.

Organizowany przez Barlinek Institute of Design konkurs skierowany jest do architektów i projektantów oraz studentów i absolwentów kierunków związanych designem i architekturą. Zadanie konkursowe jest ambitne - zaprojektowanie deski do przyszłorocznej odsłony designerskiej kolekcji podłóg warstwowych Smaki Życia.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym - do 6 czerwca 2014 roku - uczestnicy przedstawią ogólny koncept deski (m.in. moodborad ilustrujący źródło inspiracji). Spośród nadesłanych prac jury wyłoni uczestników drugiego etapu, którzy zaproszeni zostaną na warsztaty rzemieślnicze do fabryki w Barlinku. Wiedza tam zdobyta posłuży im do przygotowania zadania finalnego: projektu deski podłogowej wraz z pełnym opisem dotyczącym jej wykończenia.

Gala finałowa konkursu dla projektantów odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty zostaną wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji Smaki Życia.

Rejestracja uczestników, regulamin oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.kreacjeznatury.pl. Projekt będzie obecny na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce i za granicą. Partnerem merytorycznym konkursu jest magazyn "Design Alive".

źródło i zdjęcia: Barlinek SA