Spot - najnowsza kolekcja mebli młodzieżowych spod znaku VOX na pierwszy rzut oka zdaje się łączyć dwa światy: dzisiejszych cyber-dzieciaków i ich "analogowych" rodziców. Niemożliwe?

W środę 18 czerwca 2014 roku w warszawskiej Domotece po raz pierwszy mogliśmy obejrzeć meble młodzieżowe Spot. To kolejne - po Young Users i Smart - meble z linii Young VOX, które mają wspierać harmonijny rozwój dzieci i młodzieży, będąc nie tyle gotowym rozwiązaniem, co nieustanną inspiracją do poszukiwań, kreatywnej zabawy i aktywnego kształtowania przestrzeni wokół siebie.

Inspiracją dla Wiktorii Lenart - projektantki kolekcji - był plac zabaw, a właściwie huśtawka. Charakterystycznym elementem mebli Spot jest drewniany element w kształcie litery A, który "wyszczupla" bryły mebli, dodaje im lekkości, a jednocześnie pozwala poszerzyć ich funkcjonalność.

Ideę tę znakomicie oddaje baldachim łóżka - stelaż na kółkach dziecko może łatwo wysunąć i przemienić w indiański wigwam, teatr cieni, czy co jeszcze podpowie mu fantazja.

Meble inspirują dzieci do zabaw, lecz są także bardzo praktyczne - wolna przestrzeń pod szafkami pozwoli wsunąć dużą torbę, pudło czy rolki, piętrowe łóżko ma ukrytą szafę z głębokimi szufladami... W kolekcji Spot by VOX takich drobnych sprytnych rozwiązań jest całe mnóstwo, m.in. biurko z podwójnym blatem, jeżdżące kontenery czy wieszaki na ubrania. Nie zapomniano też o rozwiązaniach dla rodzeństwa - łóżku piętrowym czy biurku, przy którym usiąść może dwoje dzieci.

Meble utrzymane w skandynawskiej stylistyce dostępne są w dwóch kolorach - białym i szarym, z drewnianymi elementami.

źródło i zdjęcia: Meble VOX