Odważny kolor, tynk strukturalny, tapeta... to wszystko już było. Jeśli szukasz naprawdę nowego pomysłu na ściany, zobacz panele 3D.

Dunes to po angielsku "wydmy" - nazwa jak najbardziej odpowiednia dla trójwymiarowych paneli ściennych, które przybierają bądź to kształty organiczne, inspirowane naturą, bądź też nowoczesne, geometryczne formy.

Wyłożona nimi ściana zyskuje ciekawą przestrzenną strukturę, która uwypuklona grą światła tworzy intrygujący obraz-dekorację. Odpowiednio wyeksponowana zagra we wnętrzu pierwsze skrzypce, ale sprawdzi się również jako tło, dopełnienie aranżacji. Dzięki różnorodnym wzorom panele Dunes pasować będą zarówno do projektów minimalistycznych, klasycznych, w stylu retro, jak też bardzo ekstrawaganckich.

Panele ścienne 3D to rozwiązanie dla ludzi o otwartych umysłach, którzy lubią eksperymenty i nowinki, a w wystroju wnętrz cenią oryginalność. Wymyślając swoją trójwymiarową ścianę, będą mogli puścić wodze fantazji, bo różne modele paneli ściennych Dunes da się sobą dowolnie łączyć zarówno w układzie pionowym, jak i w poziomym. Gdy dodamy do tego możliwość pozostawienia ich w neutralnym kolorze lub pomalowania dekoracyjną farbą oraz pokrycia panelami jednej lub wielu ścian, paleta możliwości aranżacyjnych robi się ogromna.

Układanie paneli Dunes jest proste i wygodne. Płyty o wymiarach 100 x 80 cm i nie ważą więcej niż 10 kg. Złącza sklejasię ze sobą i szlifuje, aż do uzyskania jednorodnej powierzchni. Ułożenie gotowej kompozycji na dużej przestrzeni nie zajmie więc dużo czasu.

Decydując się na trójwymiarowe panele ścienne Dunes nie musimy się obawiać ich trwałość. Choć optycznie lekkie, płyty wykonane są z gipsu wzmocnionego specjalnym włóknem szklanym, co zapewnia im odporność na uszkodzenia mechaniczne. Co więcej materiał ten jest niepalny, nietoksyczny oraz pozbawiony lotnych związków mineralnych. Dlatego panele 3D nadają sie zarówno do salonu czy sypialni, jak i do kuchni, gabinetu albo przedpokoju.

źródło i zdjęcia: Dunes