W marcu 2015 r. Falcon świętuje wyprodukowanie milionowego egzemplarza kuchenki! Na polskim rynku pojawią się z tej okazji 3 nowe kuchnie Falcon: Classic Deluxe 110, 1092 Deluxe oraz 900S.

Produkowane od ponad 75 lat brytyjskie kuchnie Falcon zdobyły sobie miano kultowych. Nic dziwnego, bo choć unikalną stylistyką nawiązują do tradycyjnych angielskich kuchni na węgiel, to oferują funkcjonalność profesjonalnych kuchni, na jakich gotują najlepsi szefowie kuchni. A wszystko to wsparte zdobyczami najnowocześniejszych technologii.

Oferta polskiego dystrybutora kuchni Falcon - firmy Premium Kitchens - poszerzyła się właśnie o 3 nowe modele:

Kuchnia Classic Deluxe 110 - flagowy model marki Falcon

To kuchnia, która choć nawiązuje do wieloletniej tradycji firmy, wyposażona jest w wiele nowoczesnych funkcji. Jest tak duża (szer. 110 cm plasuje ją wśród najszerszych kuchni Falcon) i wszechstronna, że zdoła obsłużyć nawet masowy catering! Decydując się na kuchnię Falcon Deluxe 110 możemy wybrać płytę grzewczą gazowo-elektryczną, indukcyjną lub ceramiczną. W wersji gazowej będzie to 5 palników, w tym jeden wielopierścieniowy ze stelażem na patelnie typu wok. Płyty elektryczne mają analogiczną liczbę pól grzewczych. Poza tym do dyspozycji będziemy mieli 2 niezależne piekarniki (każdy o pojemności 73 l) każdy oraz 2-obwodowy grill. Ten ostatni pozwala na grillowanie przy zamkniętych drzwiczkach, dzięki czemu jedzenie będzie równomiernie zarumienione, a zapachy nie rozejdą się po całym domu. Opiekanie mięsa, ryb lub warzyw bez tłuszczu umożliwia też o płyta Griddle (solidny odlew aluminiowy)  o idealnie gładkiej powierzchni.

W modelu Classic Deluxe 110 Falcon wprowadził nowinki, dzięki którym codzienne korzystanie z tej dużej, wielofunkcyjnej kuchni jest jeszcze wygodniejsze. Na przykład uchwyt Handyrack przyczepia się do drzwiczek piekarnika i gdy je otwieramy, wyciąga za sobą tackę. W ten sposób wyjmujemy z wnętrza rozgrzaną potrawę, nawet jej nie dotykając.

Poza tym Classic Deluxe 110 ma inne spotykane w nowoczesnych kuchenkach udogodnienia, jak funkcję rozmrażania czy szybkiego nagrzewania piekarnika.

Falcon 1092 Deluxe - duża kuchnia wielofunkcyjna  

To kuchnia Falcon w nowoczesnej odsłonie - zarówno pod względem technologicznym, jak i wzorniczym. Podobnie jak w poprzednim modelu, płyta gazowa ma 5 palników, w tym jeden większy ze stelażem do woka, możemy się jednak zdecydować na płytę elektryczną - ceramiczną lub indukcyjną. Poza tym ta duża (szer. 109,2 cm) kuchnia oferuje 2 niezależne piekarniki ( po 78 litrów), pojemny grill z licznymi opcjami pieczenia i - ciekawostka - szufladę do wyrastania ciasta. 

Półprofesjonalna kuchnia Falcon 900S  

Urządzenie o parametrach sprzętów stosowanych w gastronomi, ma szerokość 90 cm. Ciekawym rozwiązaniem jest energooszczędny panel (EPS), który pozwala podzielić piekarnik na pół i używać go jak dwóch niezależnych piekarników. Cała komora do pieczenia ma pojemność 115 litrów - to jeden z największych piekarników dostępnych w tej chwili w Polsce. Płyta - do wyboru - gazowa lub indukcyjna. Również w tym modelu Falcon zastosował Handyrack - przydatny element pozwalający na automatyczne wyciągnięcie nagrzanej brytfanki przy otwieraniu.

źródło i zdjęcia: Premium Kitchens, wyłączny dystrybutor kuchni Falcon w Polsce