Producenci lodówek prześcigają się w pomysłach na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni w ich wnętrzu. Nietypowe rozwiązanie zaprezentował własnie Indesit w chłodziarko-zamrażarce eXtra. Na czym ono polega?

Nowe chłodziarko-zamrażarki z linii eXtra wyposażono w pojemnik Flexi Use Box, który - w zależności od tego, czy schowamy do niego warzywa i owoce, czy mięso, wędliny albo sery, możemy umieścić na 2 różnych poziomach, zapewniając przechowywanym wiktuałom optymalną temperaturę, aby dłużej zachowały świeżość.

Wypełniony owocami i warzywami Flexi Use Box wstawimy na górny poziom lodówki, gdzie udoskonalony systemem termodynamiczny utrzymuje idealną dla nich temperaturę ok. 5°C. Ponieważ lodówki Indesit eXtra mają także standardową szufladę na warzywa, zyskujemy dwa razy więcej miejsca na "zieleninę". To ogromna wygoda dla tych, którzy dbają o zdrową dietę.

Produkty takie jak mięso i ryby, które najbezpieczniej przechowywać w temperaturze 0°C, wkładamy do Flexi Use Boksa i wsuwamy nad pojemnik na warzywa. Tam właśnie panują idealne dla nich warunki.

Zdarza się Wam czasem znaleźć produkty dawno zapomniane, które skryły się w głębi lodówki? W chłodziarko-zamrażarkach eXtra półki można wysunąć o 7 cm, żeby łatwiej było dostać się do ustawionych w głębi produktów - wszystko jest widoczne jak na dłoni, a wkładanie i wyjmowanie zajmuje niej czasu. Poza tym wysuwane półki ułatwiają utrzymanie lodówki w czystości.

Także w zamrażalniku znaleziono sposoby, na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Zamrażalnik jest wielofunkcyjną komorą, w której znajdują się 3 pojemniki. Jeśli potrzebujemy więcej miejsca, można więc wyjąć 2 szuflady i półkę między nimi - wtedy przestrzeń w zamrażalniku zwiększy się o 38%!

Rozmrożonych produktów - wiadomo - nie wolno ponownie zamrażać. Dlatego na drzwiach zamrażarki Indesit umieścił Black Out Sensor - czujnik, który w razie awarii zasilania informuje, czy żywność można jeszcze wykorzystać, czy należy ją wyrzucić. Żółta i czerwona ciecz we wskaźniku reaguje na zmiany temperatury. Dopóki obie są na górze, nasza żywność na pewno się nie rozmroziła. 

Poza tym lodówki Indesit eXtra mają nowy system NoFrost, który utrzymanie idealny poziom wilgotności w komorze chłodziarki oraz 2 niezależne systemy cyrkulacji powietrza w chłodziarce i zamrażarce.

Nowy interaktywny wyświetlacz (do wyboru 3 wersje) zapewnia intuicyjne i precyzyjne ustawianie temperatury. Jednym dotknięciem można uruchomić funkcję Fast Cooling (szybkie chłodzenie potraw w komorze chłodziarki) i Fast Freezing (obniżenie temperatury w zamrażarce do najniższej z możliwych).

Lodówki eXtra mają wysoką klasę energetyczną A+++, a więc zużywają o 40% mniej energii w stosunku do urządzeń o klasie A.

źródło i zdjęcia: Indesit