Zaprojektowanie nowej linii armatury łazienkowej marka Steinberg powierzyła Michaelowi Schneiderowi. Zobacz, jak ten renomowany projektant zinterpretował pojęcie indywidualności.

- Zawsze chcieliśmy, aby nasze produkty umożliwiały klientom projektowanie łazienek zgodnie z własnymi oczekiwaniami i podkreślenie swojej indywidualności - mówi Marek Löhnert, Dyrektor Zarządzający firmą Steinberg. - Wyrazem tych dążeń jest zadanie, które postawiliśmy przed Michaelem Schneiderem i jego zespołem - opracowanie nowej serii 240.

Armatura łazienkowa Steinberg seria 240 ma surowy, wręcz przemysłowy charakter. Geometryczne, kanciaste wręcz linie i odkryte elementy konstrukcyjne kojarzyć się mogą z częściami maszyn, jednak ogromna dbałość o szczegóły sprawia, że baterie wydają się lekkie i są bardzo estetyczne. Seria 240 to swoisty hołd oddany czystości formy i technicznej precyzji.

Projektując każdą nową linię armatury Steinberg wychodzi z założenia, że powinna ona być klasyczna i ponadczasowa, bo tylko taki projekt nie opatrzy się i ma szansę zostać zaliczony do klasyków wzornictwa. Dlatego też firma nieustannie analizuje światowe trendy i szuka nowych inspiracji.

Michael Schneider w branży znany jest od 1993 roku, a jego stworzone dla różnych marek innowacyjne projekty armatury łazienkowej, mebli czy sztućców zdobyły liczne nagrody. Poszukiwanie perfekcji motywuje go do ciągłego realizowania nowych pomysłów. Każdy z nich zawiera coś nowego i niepowtarzalnego.

Seria 240 obejmuje wszystkie standardowe elementy armatury łazienkowej - baterie umywalkowe, baterie wannowe oraz baterie prysznicowe podtynkowe. Całość dopełnia kolekcja akcesoriów. W skład serii 240 wchodzą m.in.:

  • bateria umywalkowa jednouchwytowa 240 1000 - cena: 1650 zł,
  • bateria umywalkowa (z długą wylewką) 240 1700 - cena: 2410 zł,
  • bateria umywalkowa podtynkowa 240 1800 - cena 2000 zł,
  • bateria 4-otworowa wannowa 240 2400 - cena: 3665 zł.

źródło i zdjęcia: Steinberg