Piece wolnostojące, tzw. kozy, mają niewątpliwy urok i cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Współczesne kozy są funkcjonalnymi i nowoczesnymi urządzeniami, które w wielu sytuacjach mogą śmiało zastąpić tradycyjne kominki. Szeroka oferta producentów, różnorodna stylistyka i nowoczesna technologia sprawiają, że odnajdą się w każdym wnętrzu.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, firma Kratki.pl wprowadziła na rynek kozę K5 w nowej odsłonie. Linia została wzbogacona o modele wykonane ze stali przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach.

Kozę K5 zobaczymy w wariancie na masywnej stalowej nodze oraz z komorą pod paleniskiem. Piec posiada potrójny system dopowietrzenia komory spalania - powietrze pierwotne dostarczane jest pod ruszt paleniska, powietrze wtórne do komory spalania przez system otworów na tylnej ścianie pieca, a system kurtyny powietrznej ogranicza osadzanie się sadzy na szybie. Sterowanie dolotem powietrza odbywa się za pomocą regulatora. Drzwiczki charakteryzują się dużym przeszkleniem i elegancką klamką. Istnieje możliwość zamontowania wylotu spalin na górze lub z tyłu pieca, a regulowane nóżki umożliwiają jego wypoziomowanie. Komora spalania wyłożona jest materiałem Acumotte, który świetnie akumuluje i długo oddaje ciepło do pomieszczenia.

Koza K5 Koza K5 na nodze Koza K5 z wnęką na drewno

Powyższe rozwiązania techniczne w połączeniu z niepowtarzalną stylistyką sprawiają, że koza K5 wyznacza nowe standardy na rynku.

źródło i zdjęcia: Kratki.pl