Już tylko do czwartku 2 czerwca 2016 r. można się zgłaszać na konkurs Young Design 2016. Warto, bo wyróżnienie w tym konkursie to dla młodych projektantów przepustka do sukcesu!

Do 2 czerwca Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyjmuje zgłoszenia do konkursu dla młodych projektantów Young Design 2016. Wystarczy przesłać 3 dowolne projekty przedmiotów użytkowych ze swojego portfolio.

Główną wygrana w konkursie Young Design jest stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej w wysokości 20 000 złotych. Jednak dla wszystkich finalistów organizatorzy przewidzieli szkolenie przygotowujące do finałowego występu przed Kapitułą Biznesową prowadzone przez partnera konkursu Lauren Peso Polska oraz warsztat "Startup bez budżetu - przetestuj pomysł i zdobądź finansowanie na jego rozwój", które przeprowadzi Startup Academy.

Dodatkową nagrodą dla laureata konkursu jest staż w renomowanym studiu projektowym STUDIO RYGALIK.

Konkurs organizuje Instytut Wzornictwa Przemysłowego, który do Jury zaprasza przedstawicieli biznesu, dzięki czemu młodzi projektanci mogą osobiście zaprezentować swoje portfolio i odpowiedzieć na pytania jurorów. Jest to jedyny w Polsce konkurs dający młodym projektantom szansę poznania swoich przyszłych zleceniodawców.

Patronat honorowy nad programem Young Design objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. dr hab. Piotr Gliński, on także jest fundatorem głównej nagrody.

Szczegóły na stronie https://www.iwp.com.pl/young_design?page=young_design&__ph_rewrite=.

źródło i zdjęcie: Instytut Wzornictwa Przemysłowego