Uchwyty meblowe Cleo i Senior firmy GTV zdobyły Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich. Co sprawiło, że wyróżniono je spośród niemal 500 innych produktów?

Aby zdobyć to prestiżowe wyróżnienie produkty muszą spełniać kryteria regulaminowe, być nowoczesne, innowacyjne, wytworzone w oparciu o najwyższej klasy technologie, a także zyskać pozytywną rekomendację Sądu Konkursowego, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści. Podczas Międzynarodowych Targów FURNICA 2016 Złoty Medal MTP otrzymają dwie kolekcje uchwytów meblowych marki GTV: Cleo i Senior.

Obie kolekcje powstały w ramach autorskiego projektu GTV, podczas którego grupa polskich projektantek stworzyła nową linię uchwytów meblowych. Jej wyróżnikiem jest klasyczna, subtelna i delikatna, a zarazem wyrazista linia, która nadaje uchwytom niepowtarzalny i nowoczesny wygląd. W obu kolekcjach "pierwiastek kobiecy" jest mocno widoczny - pozorne sprzeczności łączą się w piękną formę: eteryczność z trwałością, subtelność z wyrazistością.

Oceniając uchwyty meblowe Cleo i Senior Sąd Konkursowy dostrzegł ich szczególne walory: nowoczesność zastosowań, stopień wykorzystania innowacyjnych rozwiązań, ekonomiczność produktu i jego eksploatację, oddziaływanie produktu na środowisko, oszczędność zużycia materiałów i energii, funkcjonalność produktu rozumianą jako połączenie kryteriów użyteczności i praktyczności. Równie ważna jest estetyka – Cleo i Senior to zabawa i funkcjonalne eksperymenty z klasyczną formą.

Praktyczny Senior

W nowoczesnej kuchni czy łazience trudno wyobrazić sobie bardziej przydatny i użyteczny uchwyt. Wydłużona podstawa chroni powierzchnię mebla przed zabrudzeniami, ograniczając możliwość kontaktu dłoni z frontem, co jest szczególnie istotne przy podatnych na zabrudzenia powierzchniach wykończonych na wysoki połysk. Zarówno uchwyt, jak i gałka mogą nam posłużyć jako haczyk do zawieszenia ręczniczka, ściereczki czy rękawicy kuchennej - przedmiotów, które zawsze warto mieć w zasięgu ręki.

Ale uchwyty meblowe Senior to nie tylko funkcjonalność, ale i piękno. Klasyczna, a zarazem efektowna forma sprawia, że sam w sobie staje się on dekoracją, która nawet najprostszym meblom nada elegancki i nowoczesny charakter.

Uchwyty z kolekcji Senior dostępne są w 2 kolorach: chromie i aluminium, w rozstawie 160 mm oraz w formie gałki.

Płynna Cleo

Zainspirowany naturą subtelny łuk, delikatnie wsparty na nóżkach, które sprawiają wrażenie jakby uchwyty prawie nie dotykały powierzchni mebla - a jednak całość tworzy trwałą i mocną konstrukcję. Dzięki naturalnie opływowym kształtom ten niezwykle elegancki uchwyt jest jednocześnie wygodny, bezpieczny w użytkowaniu i miły w dotyku. Łatwo go utrzymać w czystości, co jest szczególnie ważne w kuchni. Delikatnie zaoblone krawędzie zabezpieczą przed urazami, jakich nietrudno się nabawić w ferworze prac domowych. Subtelna linia uchwytów Cleo pasuje zarówno do współczesnych mebli sypialnianych, salonowych, łazienkowych, jak i stylizowanych kuchni.

Seria dostępna w 3 kolorach: chromie, aluminium i stali szczotkowanej oraz w 3 rozstawach: 128, 160 i 192 mm, została dodatkowo uzupełniona o gałkę.

źródło i zdjęcia: GTV