Debiutująca galeria fotografii autorskiej marki WallArtNow oferuje limitowane edycje zdjęć wybitnych artystów i proponuje niestandardowy, daleki od white cube’owego, model kontaktu ze sztuką.

Uroczysta premiera marki WallArtNow miała miejsce 3 kwietnia 2017 r., w restauracji Warszawa Wschodnia działającej na terenie Soho Factory w Warszawie.

"Naszą misją jest propagowanie wartościowej fotografii w nowoczesny sposób" - mówi Katarzyna Twarowska, założycielka WallArtNow. "Chcemy rozwijać nową generację kolekcjonerów. Dzięki szerszym edycjom fotografii drukowanych w nakładach 50, 100, czy 500 egzemplarzy, umożliwiamy im zakup - w trybie online na www.wallartnow.eu - prac cenionych twórców, nawet jeśli nie dysponują wielkimi budżetami. Utrzymujemy przy tym wszystkie standardy obowiązujące w klasycznym obiegu galeryjnym. Przykładamy ogromną wagę do jakości wydruków i ich oprawy, ale również do tak ważnych elementów, jak certyfikat autentyczności, który dołączamy do każdej zakupionej fotografii. Taki akt urodzenia zdjęcia pozwala na profesjonalne kolekcjonerskie działania - na przykład włączanie dzieł w drugi obieg".

W trakcie premierowego wieczoru w Warszawie Wschodniej zaprezentowano prace francuskiej artystki Francoise Gaujour oraz Polaka Patryka Bułhaka, wyselekcjonowane wspólnie ze współproducentem wydarzenia - Olivierem Janiakiem.

"Zdecydowaliśmy się zaprosić do udziału w wystawie uznaną artystkę i debiutanta. Jak wszystkich artystów reprezentowanych przez WallArtNow, charakteryzuje ich nie tylko wysoki poziom techniczny, ale przede wszystkim charyzma i uwodzące, skłaniające do refleksji, wzbudzające emocje spojrzenie na rzeczywistość - mówi współorganizator wydarzenia.

"Gospodarz dzisiejszego wieczoru - Mateusz Gessler - docenia i promuje sztukę współczesną. Jego Ćmę zdobi mural autorstwa grupy artystycznej Monstfur, Warszawski Sen - rzeźba Tomasza Górnickiego. Dzięki połączeniu potencjału wspaniałego, otwartego na sztukę miejsca, jakim jest Warszawa Wschodnia z doświadczeniem i świetnym portfolio WallArtNow mamy nadzieję zaangażować odbiorców i pokazać im nowy wymiar fotografii autorskiej. Dzisiejszy wieczór jest pierwszym z kilku planowanych tu wernisaży. W Warszawie Wschodniej będzie od dzisiaj działała galeria fotografii." - dodaje.

Goście wieczoru inauguracyjnego mieli okazję podziwiać poetyckie pejzaże Gaujour powstałe podczas podróży po terytorium starożytnych Inków - płaskowyżu Altiplano w Boliwii, a także w miasteczku portowym Saint-Malo na wybrzeżu Francji. Drugi z prezentowanych artystów - absolwent Akademii Fotografii w Warszawie i laureat konkursu dla najbardziej utalentowanych wschodzących polskich fotografów DEBUTS’ 2016 - zaprezentował cykl czarno-białych, graficznych martwych natur i pejzaży z Iranu. Pomimo bardzo różnorodnych tematów i sposobu ich ujęcia, dla obojga artystów wspólne okazało się zainteresowanie człowiekiem, jego tożsamością, relacją z naturą i osadzeniem w kontekście społeczno-kulturowym.

Wyjście poza tradycyjne ramy galeryjne i zorganizowanie premiery w Warszawie Wschodniej okazało się strzałem w dziesiątkę. Postindustrialne, nowocześnie zaaranżowane sale restauracyjne stały się wspaniałym tłem do ekspozycji fotografii, pobudzając wyobraźnię wszystkich miłośników wnętrz i rozbudzając apetyt na zaproszenie sztuki do własnego mieszkania czy domu.

Premierowy wieczór, z perfekcyjnie dobranymi bohaterami głównymi, oprawą muzyczną (zespół Jóga), gośćmi, a także najwyższej próby sztuką kulinarną firmowaną przez chefa Mateusza Gesslera, udowodnił, że WallArtNow to bardzo przemyślane, spójne i nowoczesne przedsięwzięcie, które ma ogromną szansę przyciągnąć wszystkich, którzy interesują się sztuką, dbają o estetykę swojego życia i szukają czegoś naprawdę unikalnego.