Według badań, spędzamy w pomieszczeniach 90% naszego czasu¹. Zapominamy jednak o ich odpowiedniej wentylacji, bo na ogół żyjemy w pośpiechu. Jeśli, więc w Twoim domu zacznie robić się zbyt ciepło lub zbyt zimno, zanim poczujesz wilgoć lub nieprzyjemny zapach, nowy system sterowania produktami VELUX ACTIVE samodzielnie zdecyduje czy otworzyć okna lub opuścić roletę, aby zapewnić w nim optymalny klimat.

Zbudowany na najnowszej technologii opartej na specjalnych czujnikach, VELUX ACTIVE został tak zaprogramowany, aby samodzielnie wpuszczać do Twojego pomieszczenia świeże powietrze, kiedy wyczuje taką potrzebę. W oparciu o lokalne warunki pogodowe, system wentyluje pomieszczenie co najmniej 3 razy dziennie.

Inteligentne czujniki wewnętrzne nieustannie mierzą temperaturę i wilgotność powietrza oraz stężenie CO2 i na tej podstawie otwierają lub zamykają okna dachowe.

Dodatkowo, system chroni Twój dom przed przegrzaniem. Jeśli wyczuje, że robi się w nim zbyt ciepło, automatycznie zasłoni elektrycznie sterowane rolety czy markizy VELUX INTEGRA®.

Co najważniejsze, jest intuicyjny i bardzo prosty w obsłudze. Możesz samodzielnie go zainstalować oraz zaprogramować i nie potrzebujesz do tego wsparcia specjalisty.

System działa kompatybilnie z oknami dachowymi wyposażonymi w elektryczne sterowanie VELUX INTEGRA®, które można zamontować w już użytkowanych oknach. Można zastosować go zarówno w nowych domach, jak również w tych już zamieszkanych.

Automatyczna kontrola i spokojna głowa

VELUX ACTIVE działa w systemach iOS oraz Android. Dzięki temu, za pośrednictwem kilku kliknięć można monitorować okna za pomocą smartfonu - zarówno bezpośrednio przy użyciu aplikacji VELUX ACTIVE, jak również Apple HomeKit. Co więcej, systemu można używać za pośrednictwem Siri, osobistego asystenta.

Wystarczy powiedzieć polecenie, a Siri połączy się z Apple HomeKit i otworzy okno. VELUX ACTIVE with NETATMO jest wynikiem połączenia dwóch zaawansowanych technologii: wysokiego standardu okien dachowych VELUX oraz wiedzy firmy Netatmo, która jest specjalistą w tworzeniu prostych, jednocześnie przydatnych aplikacji oraz produktów.

Zautomatyzowanie procesu otwierania, zaciemniania czy zamykania okien dachowych, daje nam nowe możliwości i tym samym masz szansę znacząco polepszyć klimat wewnątrz budynku, jednocześnie zdejmując z siebie i pozostałych domowników ciężar ciągłego pamiętania o tym samodzielnie.

Takie zaawansowane technologie pozwolą Ci na kontrolowanie wszystkich domowych urządzeń, jak lodówka, zamrażalka, zmywarka, a nawet ekspres do kawy - to wszystko dzięki automatycznemu systemowi zarządzania. Teraz firma VELUX i jej produkty stają się już dzisiaj ważną częścią tego przyszłego cyfrowego świata.

Pakiet 

W pakiecie VELUX ACTIVE with NETATMO znajduje się wewnętrzny czujnik powietrza, przycisk "wyjście" oraz bramka internetowa do podłączenia do domowej sieci Wi-Fi. System można dowolnie rozbudowywać zależnie od ilości pomieszczeń i indywidualnych potrzeb użytkownika.

Możesz korzystać z zalet domu inteligentnego, nie posiadając centrali. Wystarczy, że masz okna VELUX, silniki oraz system VELUX ACTIVE. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników, aplikacja ma ten sam poziom zabezpieczeń co protokół io-homecontrol® wykorzystywany w produktach VELUX INTEGRA®.

Więcej informacji na: www.velux.pl/active


¹ WHO Europe 2013 report