Prezenty świąteczne wcale nie muszą być oczywiste. Miłośnikom ogrodów i zieleni na pewno spodobają się pomysły przygotowane przez Gardenę. Prezenty pod choinką będą nie tylko praktyczne, ale także wykonane z najwyższej jakości materiałów.

Dla drwala

Rozpalony kominek w święta nadaje klimatu. Dla osób lubiących pracować z drewnem doskonałym świątecznym prezentem będzie siekierka uniwersalna 900B od Gardeny. Przyda się podczas przygotowania drewna na opał, prac ogrodowych oraz wypraw turystycznych. Dodatkowo narzędzie posiada funkcję młotka, więc łatwo i skutecznie wbijemy klin.
Cena sugerowana: 169 zł.

Dla fana ponadczasowych narzędzi 

Każdy ogrodnik ucieszy się z najwyższej jakości sekatora ogrodowego Alu B/L. Prezent wykorzysta nie tylko latem, ale także zimą, np. do przygotowania świątecznego wieńca. Dzięki precyzyjnie szlifowanym ostrzom sekator idealnie sprawdzi się do cięcia grubszych, świeżych gałęzi i pędów o większej średnicy. Wygodne i ergonomiczne rękojeści z miękkimi elementami doskonale leżą w dłoni, zapewniając komfortową pracę. Sekator posiada aż 25 lat gwarancji.
Cena sugerowana: 151 zł.

Dla lubiących porządki 

Sprzątanie przed i po świętach może być wyzwaniem. Dla miłośnika porządków w domu i w ogrodzie pomocny będzie odkurzacz ręczny EasyClean Li. Wilgotna ziemia, igły czy liście nie będą stanowiły problemu, ponieważ odkurzacz usuwa zarówno suche jak i mokre elementy. Jest niezwykle poręczny i dzięki temu zawsze można mieć go pod ręką. Zestaw zawiera także ssawkę i szczotkę.
Cena sugerowana 482 zł.

Dla praktycznych

Dla ogrodnika ceniącego sobie uniwersalność, trafionym prezentem będzie siewnik ręczny. Sprawdzi się on o każdej porze roku, do rozsiewania nawozów, nasion, granulatu, piasku i soli. Ilość rozsypywanego materiału ustawia się bezpośrednio na ergonomicznym uchwycie. Siewnik obsługuje się za pomocą mechanizmu korbowego, a tarcza obrotowa zapewnia optymalne działanie i równomierne rozsiewanie bez rozsypywania czy zapychania.
Cena sugerowana: 91,90 zł.

Dla miłośnika zieleni na balkonie 

Osoba posiadająca rośliny na balkonie czy tarasie z pewnością będzie zadowolona z zestawu narzędzi ogrodniczych pod choinką. Niewielki zestaw zawiera wszystko, czego potrzeba do pielęgnacji roślin - łopatkę do kwiatów, grabki i małe grabki. Dzięki narzędziom z łatwością, można sadzić, przesadzać, a także spulchniać, czy nawet usuwać chwasty.
Cena sugerowana: 76,80 zł

Idealnym dodatkiem do zestawu może być mata do sadzenia roślin. Przyda się ona także, podczas tworzenia wieńców świątecznych, czy dekoracji. Wykonana została z nieprzemakalnej tkaniny, którą łatwo się czyści. Matę rozłożymy w dowolnym miejscu, np. na stole czy podłodze. Po pracy wygodnie usuniemy ziemię czy pozostałości roślin, a matę złożymy oszczędzając miejsce do przechowywania.
Cena sugerowana: 85,50 zł

Dla fana róż 

Dla ogrodnika kochającego róże nieodłącznym elementem pracy będą rękawice do pielęgnacji krzewów - wykonane z wyselekcjonowanych, ochronnych i trwałych materiałów. Zabezpieczają one wewnętrzną warstwę dłoni oraz grzbiety palców przed ukłuciami przy pielęgnacji krzewów i roślin kolczastych. Sprawdzą się także do pracy ze świątecznymi świerkami. Dodatkową ochronę zapewnia także długi mankiet, dzięki któremu unikniemy zadrapań nadgarstka i przedramienia.
Cena sugerowana: 99,90 zł.

Więcej informacji na: www.gardena.com