Tubądzin przygotował na Nowy Rok prezent dla architektów i projektantów. W katalogu "Architextura. Przestrzeń rzuca wyzwanie" znajdą oni zestaw sprawdzonych produktów inwestycyjnych, prezentacje wybranych realizacji oraz inspirujące prace polskich artystów.

Katalog "Architextura. Przestrzeń rzuca wyzwanie" jest projektem, który nie daje gotowych rozwiązań, a ma być źródłem wielu inspiracji dla architektów i projektantów.

Można go bezpłatnie pobrać na stronie: www.architextura.pl. Produkty inwestycyjne prezentowane przez Tubądzin, ułożone są w nim zgodnie z przeznaczeniem. W katalogu znaleźć można płytki podzielone na GRES (płytki na ścianę i podłogę, na zewnątrz i do wnętrz) oraz ŚCIANĘ (ceramika stosowana na ścianach wewnętrznych).

Dzięki wyselekcjonowanym, sprawdzonym propozycjom produktowym, nawet najśmielsze wizje i propozycje wnętrzarskie mają szansę realizacji. Wszystkie produkty w katalogu poukładane są zgodnie z ich formatem.

Z kolei kilkanaście realizacji, zaprezentowanych w katalogu i zrealizowanych z użyciem płytek Ceramiki Tubądzin, inspiruje do poszukiwania nietypowych rozwiązań przestrzennych.

Jednak to, co czyni tę publikację czymś zdecydowanie wyróżniającym wśród podobnych propozycji produktowych, jest sięgnięcie przez Tubądzin do sztuki, jako niewyczerpanego źródła inspiracji. Firma do współpracy zaprosiła artystów wizualnych, którzy stworzyli cykl obrazów. Mariaż klasycznej fotografii i możliwości technologicznych w twórczości Macieja Mańkowskiego i surrealistyczne ilustracje, w których Igor Morski przekazuje wizję współczesnego świata, dopełniły wzajemnie artystyczne wizje twórców.

Mańkowski i Morski stworzyli wizualizacje, w których odwołują się do żywiołów natury. W każdej pracy znaleźć można design z płytek marki Tubądzin - idealnie współgrający z naturą (wodą, wiatrem, ziemią, skałami). O swoich pracach artyści napisali: "W sumie to ciągle nie wiemy, czy sztuka naśladuje naturę, czy odwrotnie - to, co nazywamy naturą stało się już dawno sztuką, rzeczywistością widzianą tylko w takich kształtach i barwach, które przynoszą nam zmysłowe zadowolenie". Dodają, że na ich obrazach "natura tworzy sztukę i równocześnie sztuka tworzy naturę. Obydwie siły wymieniają między sobą twórcze doświadczenie".

Maciej Mańkowski od 20 lat współpracuje z Ceramiką Tubądzin, realizując wszystkie sesje zdjęciowe firmy i fotografie do jej materiałów reklamowych. Jednak jego przygoda z fotografią reklamową zaczęła się już w latach 90. - był jednym z pionierów wprowadzania jej na polski rynek. Przez wiele lat pracował także jako operator kamery i realizator obrazu w telewizji, dlatego patrzy i fotografuje rzeczywistość w sposób filmowy. Obecnie pracuje w bardzo wielu technikach fotograficznych, w tym wielu nowatorskich. Jest także bardzo uznanym fotografem gwiazd, który tworzy ich autorskie, niepowtarzalne portrety.

Igor Morski to uznany na świecie ilustrator prasowy i scenograf, który specjalizuje się w technikach komputerowych, fotomanipulacji i 3D. W latach 90. rozpoczął trwającą 20 lat współpracę z magazynem WPROST, a jego okładki rozpozna większość czytelników prasy. Obecnie pracuje dla światowych wydawnictw, w tym Deloitte, Boston Globe czy Money oraz największych agencji reklamowych - w Europie i za oceanem. Jest zdobywcą wielu nagród, w tym Communication Arts Award of Excellence czy Applied Arts Award.

Więcej informacji na: www.tubadzin.pl