Apple Watch Series 9 to kolejny krok w ewolucji inteligentnych zegarków, który choć wydaje się być jedynie iteracyjną aktualizacją swojego poprzednika - Series 8, przynosi szereg ulepszeń, które mogą znacząco wpłynąć na codzienne użytkowanie. Zegarek ten, będąc doskonałym partnerem dla użytkowników iPhone'ów, oferuje zaawansowane funkcje zdrowotne i wygodę użytkowania, która staje się drugą naturą.

Co nowego w Apple Watch Series 9?

Na pierwszy rzut oka, Apple Watch Series 9 może wydawać się niezmienny w porównaniu do poprzedniej generacji. Największe zmiany zaszły jednak wewnątrz urządzenia - nowy procesor S9 SiP zwiększa liczbę funkcji wykonywanych bezpośrednio na urządzeniu, co przekłada się na szybsze i bardziej płynne działanie.

Apple Watch Series 9 stał się jeszcze bardziej niezbędny, oferując nowe możliwości, dzięki którym pozwala użytkownikom lepiej dbać o zdrowie, kondycję fizyczną, komunikację i bezpieczeństwo.

Nowy, niesamowicie wydajny układ SiP S9 to serce Apple Watch Series 9. Jest to najpotężniejszy chip w zegarkach Apple, który przetwarza zadania oparte na samouczeniu maszyn nawet dwukrotnie szybciej niż Apple Watch Series 8. Dzięki temu, użytkownicy mogą cieszyć się płynniejszym i szybszym działaniem zegarka, a także nowymi funkcjami, takimi jak obsługa gestu dwukrotnego stuknięcia oraz Siri z dostępem do danych zdrowotnych. Dodatkowo, zegarek oferuje narzędzia wspomagające zdrowie psychiczne oraz możliwość pomiaru czasu spędzonego w świetle dziennym, co jest korzystne dla kondycji fizycznej i zdrowia psychicznego użytkownika.

Dzięki nowemu gestowi dwukrotnego stuknięcia użytkownicy mogą z łatwością kontrolować Apple Watch Series 9 przy pomocy jednej dłoni i to bez dotykania wyświetlacza. Dwukrotne stuknięcie kontroluje działanie głównego przycisku aplikacji, więc można w ten sposób odebrać połączenie telefoniczne, zatrzymać minutnik, rozpocząć lub wstrzymać odtwarzanie muzyki albo włączyć drzemkę budzika.

Wyświetlacz i Siri - nowe funkcje Apple Watch Series 9

Series 9 oferuje jaśniejszy wyświetlacz, który dostosowuje się do warunków oświetleniowych, zapewniając lepszą czytelność w słońcu oraz dyskretność w ciemności. Siri również została ulepszona - teraz jest szybsza i bardziej niezawodna, dzięki czemu korzystanie z asystenta głosowego staje się jeszcze wygodniejsze.

watchOS 10 daje użytkownikom Apple Watch nowy Stos inteligentny, pokazujący ważne widżety wtedy, gdy są potrzebne.

Neutralność węglowa

Apple Watch Series 9 jest jednym z pierwszych produktów Apple, który osiągnął neutralność węglową. To ogromny krok milowy na drodze do realizacji celów środowiskowych firmy, które zakładają osiągnięcie neutralności węglowej we wszystkich aspektach działalności do 2030 roku. Wybrane kombinacje kopert i pasków Apple Watch Series 9 są neutralne węglowo, co oznacza, że emisje związane z ich produkcją, użytkowaniem i recyklingiem zostały zrównoważone lub zredukowane do zera.

Cena nowego Apple Watch Series 9

Apple Watch Series 9 startuje od 2249 zł za model 41mm, co jest nieco niższą ceną w porównaniu do poprzednika. Choć cena pozostaje wysoka, warto rozważyć zakup ze względu na ulepszenia, szczególnie jeśli dokonujesz zmiany z dużo starszego modelu.

Nowa, luksusowa tkanina typu mikrodiagonal, FineWoven, stosowana jest w karbowanym pasku magnetycznym (na zdjęciu) i pasku z klamrą nowoczesną.

Apple Watch Series 9 - czy warto kupić?

Apple Watch Series 9 to inteligentny zegarek, który kontynuuje tradycję doskonałej integracji z iPhone'em, oferując jednocześnie szereg drobnych, ale znaczących ulepszeń. Jest to doskonały wybór dla tych, którzy aktualizują z starszych modeli Apple Watch lub szukają premium smartwatcha. Jednak dla posiadaczy Series 7 lub 8, może nie być wystarczająco dużo nowości, aby uzasadnić zakup nowego modelu.

Nowa kolekcja pasków Hermès czerpie z kunsztu i bogatego doświadczenia tej marki w pracy z tkaninami. Pierwszy w swoim rodzaju dzianinowy pasek do Apple Watch, Bridon, jest pleciony ręcznie i wyróżnia się wyrazistym wzorem w jodełkę.

 

Apple Watch Series 9 to więcej niż zegarek - to partner w codziennym życiu, który łączy w sobie styl, funkcjonalność i najnowszą technologię. Jego zdolności adaptacyjne i integracja z ekosystemem Apple sprawiają, że jest to nie tylko urządzenie noszone na nadgarstku, ale narzędzie, które ułatwia życie, motywuje do zdrowszego trybu życia i zapewnia rozrywkę w każdej chwili.