22 maja 2024 roku w prestiżowych wnętrzach Reduty Banku Polskiego w Warszawie odbyła się gala finałowa trzeciej edycji konkursu Paradyż Designers. Wydarzenie to stało się prawdziwym świętem kreatywności i talentu, gromadząc ponad 150 gości z międzynarodowej społeczności projektantów i architektów.

Gala finałowa Paradyż Designers - statuetki wręczone!

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu przestrzeni lub produktu z wykorzystaniem spieków kwarcowych TRI-D Ceramiki Paradyż. Nadesłane prace zachwycały oryginalnością, funkcjonalnością i innowacyjnym podejściem do materiału.

Gala finałowa rozpoczęła się od uroczystego przywitania gości i występu skrzypaczki Patrycji Piekutowskiej, która zabrała publiczność w muzyczną podróż po światowych stolicach. Następnie prowadząca galę Dorota Gardias zaprosiła na scenę jurorów - wybitnych architektów i designerów - którzy podzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat konkursu i poziomu prezentowanych prac. Kulminacyjnym punktem wieczoru było wręczenie nagród laureatom. Zwycięzcy otrzymali prestiżowe statuetki, atrakcyjne nagrody finansowe oraz wyjazdy na targi Salone del Mobile w Mediolanie.

W kategorii głównej pierwsze miejsce zdobył Selcuk Kismir z Turcji, drugie miejsce Mustafa Salem z Egiptu, a trzecie miejsce Agata Gała z Polski. W kategorii projekt studencki nagrody otrzymali: Piotr Hańderek z Polski, Szczepan Zalewski z Polski oraz Ohire Uanzekin z Nigerii.

W kategorii specjalnej nagrody przyznano: Małgorzacie Niedzielskiej z Polski za najlepszy produkt, Mustafie Salemowi z Egiptu za najlepsze wykorzystanie na zewnątrz oraz Marcie Żebrowskiej-Wojczuk i Weronice Król z Polski za najlepsze wykorzystanie we wnętrzu. Po części oficjalnej goście i laureaci mieli okazję do networkingu i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych. Galę uświetniła również obecność projektantki mody Gosi Baczyńskiej.

Gala finałowa konkursu Paradyż Designers pokazała ogromny potencjał współczesnej architektury i możliwości, jakie oferują spieki kwarcowe TRI-D. Organizatorzy zapowiadają już kolejną edycję konkursu, zachęcając wszystkich kreatywnych twórców do wzięcia w nim udziału.