Eklektyczne mieszkanie w Paryżu

Kilka kroków od paryskiego kanału Saint Martin, w jednej z najbardziej urokliwych okolic Paryża, idealny dom dla siebie znalazł model, influencer, twórca internetowy i założyciel męskiej marki ubraniowej Insima Paris - Raphaël Spezzotto-Simacourbe. Jako projektant mody postanowi, że to dwupokojowe mieszkanie także sam zaaranżuje, by jak najlepiej oddawało to, co on sam kocha, lubi i czym się fascynuje. A ponieważ Raphaël to człowiek, który robi naprawdę sporo i na dodatek wszystko mu się udaje, nic dziwnego, że także jego nowy dom zachwyca jako oryginalny miks starego z nowym i spokojnego z ekstrawaganckim, a nade wszystkim eleganckiego. Krótko mówiąc - jak to w Paryżu.

Żółta i szara kanapa do salonu
Stolik kawowy Lesley, Westwing Collection
Nasza propozycja
Stolik kawowy Lesley, Westwing Collection
3149 zł
Modułowa sofa Lennon, Westwing Collection
Nasza propozycja
Modułowa sofa Lennon, Westwing Collection
8299 zł
Sofa Togo, Ligne Roset
Nasza propozycja
Sofa Togo, Ligne Roset
10350 zł
Świecznik Jacky, Jotex
Nasza propozycja
Świecznik Jacky, Jotex
199 zł
Plakat Berlin Arches no 2, 30 x 40 cm
Nasza propozycja
Plakat Berlin Arches no 2, 30 x 40 cm
75 zł
Wazon z kamionki Lightwood
Nasza propozycja
Wazon z kamionki Lightwood
64 zł
Poduszka-supeł Twist, by46
Nasza propozycja
Poduszka-supeł Twist, by46
339 zł
To eklektyczne wnętrze w świeży sposób łączy nowoczesność z klasyką.

- Odkąd zobaczyłem to wnętrze, byłem zaskoczony, że w mieszkaniu o powierzchni 65 metrów kwadratowych jest tyle światła, co daje różne perspektywy i tyle artystycznych możliwości - przyznaje Raphaël. Trzeba przyznać, że naprawdę z nich skorzystał. Na każdym kroku widać tutaj oryginalną osobowość właściciela. Nie przesadzał z nadmiarem dekoracji czy przeładowaniem pokojów meblami. Poszczególne elementy sprawiają wręcz wrażenie dzieł sztuki. Niemniej jednak mieszkanie jest w pełni praktyczne i doskonale wyposażone do codziennego życia, a mieszanka stylów, materiałów i kolorów tworzy harmonijne wrażenie. Widać, że właściciel starannie przemyślał każdy szczegół swojego projektu. 

Raphaël Spezzotto-Simacourbe w swoim mieszkaniu
Lampa wisząca Aurelia
Nasza propozycja
Lampa wisząca Aurelia
899 zł
Raphaël Spezzotto-Simacourbe przyznaje, że najbardziej zachwyciło go w tym mieszkaniu niezwykłe światło, które wpada tutaj aż przez siedem okiem. Nad nim lampa sufitowa Aurelia od Westwing Collection.

Paryskie wnętrze projektanta - ma odkryte belki stropowe

Raphaël wypełnił swoje mieszkanie popularnymi projektami, ściany ozdobił ciekawymi obrazami, zadbał o staranny dobór opraw oświetleniowych. Nie bał się także drewnianych belek stropowych i podporowych, które opowiadają historię o dawnym budownictwie. Naturalne piękno dębowych słojów zostało tu mocno podkreślone poprzez białe ściany i znacznie jaśniejszą, nowoczesna podłogę oraz stało się jednym z motywów całego projektu mieszkania.

Wiedeńska plecionka – mimo tego, że po raz pierwszy została zaprezentowana w 1859 roku przez Michaela Thoneta w stworzonym przez niego krześle Nr 14 – nie tylko nie straciła na popularności, ale wręcz przeżywa teraz swój renesans. W domu Raphaëla pojawia się ona wielokrotnie, podobnie jak wzór dębowej deski czy marmuru. Te elementy dekoracyjne spinają projekt całego mieszkania w spójną wizję.

W tym domu wszystkie pomieszczenia są eleganckie. Kuchnia i łazienka nie stanowią wyjątku. W nich również dominują akcenty drewna, plecionki, marmuru i złota. Zamiast klasycznych drzwi do łazienki właściciel zdecydował, że woli raczej drzwi przesuwne, aby w przedpokoju było więcej miejsca. Lecz zamiast szklanych czy laminowanych drzwi, Raphaël wykonał oryginalny witraż, przypominający obrazy Pieta Mondriana. - Chciałem, aby moja łazienka budziła zachwyt, więc wybrałem ceramikę z efektem marmuru i szafki z orzecha włoskiego. Całości dopełniają miedziane krany, dzięki czemu współgra z resztą mieszkania i wszystko dobrze do siebie pasuje.

Zagłówek łóżka nawiązuje do odsłoniętych drewnianych belek, które stały się elementem dekoru mieszkania. Przy łóżku stolik Componibili, który dla marki Kartell stworzyła Anna Castelli Ferrieri w 1967 roku (WestwingNow.pl)
Autor
Z wizytą w mieszkaniu francuskiego projektanta mody. Znajduje się tuż obok kanału Saint Martin!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...