Eklektyzm w mieszkaniu Brouwera - miesza ze sobą style z różnych epok

Zawsze ciekawy świata, uwielbia odkrywać nowe rzeczy i - jak sam przyznaje - ma być może trochę za dużo pasji: od kawy do podróżowania, od czytania do gotowania i od fotografii do projektowania wnętrz. Tę ostatnią widać również w jego własnym, po królewsku wystylizowanym domu. Wnętrza fotografa Roela Mariusa Brouwera zdumiewają wielką dbałością o szczegóły, zwracają w nich bowiem uwagę ekscentryczne dodatki oraz unikatowe przedmioty, których nie znajdziemy nigdzie indziej. - Kluczem dla mojego stylu jest ponadczasowość - przyznaje bloger. - Często słyszę od moich gości, że wydaje się, jakbym mieszkał tutaj od wielu lat. 

Roel Marius Brouwer
Stolik kawowy Class, Dutchbone
Nasza propozycja
Stolik kawowy Class, Dutchbone
2479 zł
3-osobowa sofa Paola, Westwing Collection
Nasza propozycja
3-osobowa sofa Paola, Westwing Collection
7279 zł
Dekoracja z kamionki Coral, Madam Stoltz
Nasza propozycja
Dekoracja z kamionki Coral, Madam Stoltz
149 zł
Na obitej aksamitem sofie o intensywnie morskim kolorze pan domu czuje się jak król w swoim eleganckim pałacu.

Charakterystycznym bowiem dla stylu RMariusaB jest „nakładanie” na siebie stylów z różnych epok i kultur w taki sposób, by te połączenia zawsze dawały nam bardzo osobiste przeżycia. Fotograf uważa też, że takie podejście do wystroju wnętrz jest szczególnie ważne teraz, gdy spędzamy w domach tak dużo czasu.

Warto więc stworzyć dla siebie - choćby na początek - ulubiony kącik. Może to być komfortowe legowisko na sofie, słoneczne miejsce na balkonie lub fotel, który przypomina tron, ustawiony przy inspirującej ścianie pełnej dzieł sztuki. Taki przyciągający wzrok mebel, w którym siedzi się jak król, jest niezbędny. Aby robił jeszcze większe wrażenie, Roel doradza obić go w aksamit.

Roel zawsze podkreśla, że za sprawą zapachu można stworzyć zupełnie inne doznania w swoim domu! Na każdym kroku zdumiewają, cieszą i zaskakują tutaj rozmaite dodatki, akcesoria, bibeloty.

Kiedyś dla Roela czynnikiem wzbogacającym wnętrze był sam kolor, ale w jego nowym domu znacznie większą uwagę bloger zwrócił na dbałość o szczegóły. Barwy więc stały się po prostu jedynie akcentami, a naprawdę we wnętrzach blogera dominuje dziś detal. - Dlatego pomyśl o elementach przyciągających wzrok, takich jak ciekawe poduszki lub naprawdę duża, królewska wiązanka kwiatów - doradza fotograf. - Możesz też tak jak ja pracować z bogatymi elementami, takimi jak ścienne dekoracje. Wówczas nawet jeśli twoja ściana pozostanie biała, dzięki imponującej tkaninie od razu wyobrazisz sobie, że mieszkasz w królewskim pałacu - z uśmiechem dodaje Roel Marius Brouwer.

Autor
Eklektyczny dom holenderskiego fotografa. Urządził go z marką Westwing!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...