Przestrzeń, która ewoluuje wraz z rodziną

Dom, w którym mieszka czteroosobowa rodzina, został zaprojektowany z myślą o ich indywidualnych potrzebach. Podział na część dzienną i prywatną jest odpowiedzią na rytm życia domowników. W strefie dziennej, gdzie życie toczy się najintensywniej, znajdziemy kuchnię, jadalnię, salon, małą łazienkę oraz pokój telewizyjny. To tutaj rodzina spędza większość czasu, dzieląc się wspólnymi chwilami.

Magenta jako serce domu

Kiedy Karina Roman z P/art przyjęła wyzwanie zaprojektowania wnętrza, klienci wyrazili chęć na wprowadzenie żywych barw. Projektantka zdecydowała się na połączenie stonowanych kolorów natury z ciepłym drewnem i odważnym akcentem w postaci magentowych sof Umo od Nobonobo. Te meble nie tylko rewolucjonizują przestrzeń, ale są też wyrazem odwagi i nowoczesności, której pragnęli właściciele.

Salon - serce domowej rozrywki

W salonie dominują modułowe sofy Umo, które można swobodnie konfigurować, tworząc idealne miejsce do relaksu czy spotkań. Karina Roman nie chciała standardowej, bezpiecznej sofy, lecz mebel, który stanie się centralnym punktem wnętrza. Czarna ściana telewizyjna, drewniane akcenty i jasne ściany tworzą tło, które pozwala na to, by to właśnie magenta grała główną rolę.

Męska jaskinia w czerni

Pokój telewizyjny to przestrzeń, która może poszczycić się mianem męskiej jaskini. Zabudowa na alkohole, sportowe trofea, kolejna sofę Nobonobo i wielki monitor to idealne miejsce do ucieczki od codzienności. Czarny kolor dominuje tu, tworząc intymną atmosferę dla momentów relaksu.

Spokój i magenta w sypialni

W sypialni i części prywatnej domu projektantka postawiła na spokojniejszą paletę barw. Magenta pojawia się również tutaj, dodając charakteru i głębi. Łóżko Umo od Nobonobo, umiejscowione w strefie naturalnych barw, zapewnia spokój i harmonię, podczas gdy toaletka w kolorowej części dodaje energii porannym rytuałom.

Wnętrze przemyślane do ostatniego szczegółu

Klienci pragnęli, by ich dom był elastyczny i dopasowany do zmieniającego się stylu życia. Studio P/art zrealizowało to założenie, tworząc wnętrza ponadczasowe, proste i neutralne, ale z wyraźnym akcentem kolorystycznym. Każdy mebel i każdy detal został dopasowany do potrzeb mieszkańców, co sprawia, że dom nie tylko wygląda świetnie, ale też "żyje" razem z nimi.

W tym domu pod Warszawą każdy kąt opowiada historię o tym, jak design może wspierać codzienne życie, dostarczając nie tylko komfortu, ale i estetycznej przyjemności. Viva magenta – kolor, który stał się symbolem odwagi i energii w tej wyjątkowej przestrzeni.