Ewolucja przestrzeni: od wizji do realizacji

Zakończony w 2022 roku projekt obejmował metamorfozę części domu o łącznej powierzchni 130 m². Projektantka skupiła się na przekształceniu salonu z kuchnią oraz łazienek, co łącznie stanowi około 50 m² przestrzeni. W tych kluczowych strefach domu, na tle minimalistycznej estetyki, rozgrywa się codzienna symfonia rodzinnych interakcji.

Styl japandi: minimalizm wzbogacony o wschodnią filozofię

Styl japandi, będący esencją projektu, to połączenie skandynawskiej prostoty z japońską estetyką. Wnętrze utrzymane jest w stonowanej palecie barw - bieli, szarościach i grafitach, z akcentami czerni. Drewno i spiek kwarcowy na blatach wprowadzają element ciepła, a wodoodporne panele podłogowe imitujące drewno zapewniają jednolity wygląd i łatwość w utrzymaniu.

Dodatki: subtelne akcenty

Dodatki z Westwing i H&M Home są nie tylko dekoracjami, ale przemyślanymi elementami, które podkreślają minimalistyczny charakter przestrzeni. Kamico dostarczyło kamień i spieki, Egger fronty w kuchni, a Max Fliz zaopatrzył inwestorów w produkty do łazienek. Oświetlenie techniczne pochodzi od Bercal Studio, a panele podłogowe od Quick Step.

Kuchnia: serce domu

Kuchnia, zaprojektowana z myślą o pasjonatce gotowania, jest nie tylko przestrzenią do przygotowywania posiłków, ale również miejscem spotkań i rozmów. Centralne miejsce zajmuje wyspa kuchenna z blatem z kwarcowego spieku, która umożliwia gospodyni domu zaangażowanie w życie rodziny nawet podczas kulinarnej kreacji. Wyspa ta, oprócz swojej funkcjonalności, stanowi również główny punkt estetyczny przestrzeni. 

Prywatne sanktuaria: łazienki

Dwie łazienki - jedna na piętrze, druga na parterze - zostały zaprojektowane z myślą o indywidualnych potrzebach domowników. Górna łazienka, z wanną jako centralnym punktem, jest zaprojektowana jako miejsce relaksu i odnowy. Dolna łazienka, z prysznicem, stanowi funkcjonalne królestwo gospodarza domu. Obydwie łączą w sobie wysoką funkcjonalność z subtelną estetyką, będąc jednocześnie spójne z resztą domu.

Innowacyjność i funkcjonalność

Projekt wyróżnia się innowacyjnymi rozwiązaniami, takimi jak połączenie kuchni, barku, jadalni i salonu w jednym pomieszczeniu, co tworzy harmonijną całość. W łazience górnej zastosowano wąską szafę na kosmetyki, która optycznie nie zakłóca spójności wnętrza, a jednocześnie jest niezwykle praktyczna.

Projekt, który przekształcił kluczowe strefy domu, to dowód na to, że prawdziwa harmonia w designie wnętrz jest osiągalna, gdy połączy się pasję z profesjonalizmem. To wnętrze, które zaprasza do życia w zgodzie z filozofią japandi, gdzie każdy dzień może być dziełem sztuki.

Projekt Anity Witkowskiej z Awitku Studio to przestrzeń, która jest zarówno funkcjonalna, jak i estetycznie satysfakcjonująca, będąca prawdziwym świadectwem możliwości współczesnego designu wnętrz.