Nowe mieszkania w Warszawie dzięki Skanska

Za powstawanie licznych mieszkań z rynku pierwotnego w Warszawie odpowiada Skanska - deweloper, którego historia powstania sięga aż 1887 roku (wtedy jeszcze była to firma Aktiebolaget Skanska Cementjuteriet, która produkowała betonowe elementy). O tym, jakie miejsca do życia proponuje, najlepiej mówi filozofia firmy: "Tworzymy przestrzeń, którą nazwiesz domem". Większość inwestycji mieszkaniowych Skanska to projekty bez barier architektonicznych, czyli dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Są zlokalizowane w bezpiecznych dzielnicach, blisko przyrody i opierają się na zielonym budownictwie. A więc zgodnym z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Jak to wygląda w praktyce? Sprawdź nowoczesne mieszkania w Warszawie proponowane przez Skanska:

  • Ursynów, Warszawa - nowe mieszkania od dewelopera

Solen Kabaty to apartamentowiec o niezwykłej architekturze. Mieści się tuż przy Lesie Kabackim i właśnie to położenie było inspiracją do projektu bryły budynku, co widać na pierwszy rzut oka. Jedna z jego części, nadwieszona, znajduje się na nieregularnie rozłożonych słupach przypominających pnie drzew. To miejsce, w którym nie brakuje zieleni - trawa, rabatki, drzewa czy krzewy zostały zaplanowane w praktycznie każdej wolnej przestrzeni. Deweloper pomyślał również o integracji sąsiedzkiej czy rodzinnym spędzaniu czasu na zewnątrz budynku. Na terenie osiedla znajduje się miejsce rekreacji, na które składają się: ogród, przestronne place zabaw, siłownia terenowa czy budki dla ptaków oraz owadów.

Mieszkania są pełne naturalnego światła, za co odpowiadają duże, panoramiczne okna. Mieszkańcy, zależnie od piętra, mogą cieszyć się też dostępem do sporych balkonów, prywatnych ogródków lub tarasów. Dostępne lokale mają mocno zróżnicowaną powierzchnię, od 44 do nawet 140 m2, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. A do tego gwarantują ekologiczne życie bez nadmiernego obciążania budżetu. Budynek ma bowiem certyfikat BREEAM potwierdzający, że powstał zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Jest wyposażony w panele fotowoltaiczne, a smart system automatyki mieszkaniowej Appartme pozwala zminimalizować wydatki związane z utrzymaniem i zarządzaniem mieszkaniem.

  • Włochy, Warszawa - nowe mieszkania już wkrótce

Stilla to nowa inwestycja mieszkaniowa Skanska znajdująca się na warszawskim Rakowie. Deweloper wyraźnie postawił tutaj na wygodne, spokojnie życie w zgodzie z naturą. Mieszkańcy budynku mają dostęp do wspólnej szklarni, w której mieszkańcy mogą się integrować, uprawiając własne rośliny, w tym zioła czy drobne warzywa. Mieszkania mają przestronne balkony, prywatne ogródki, tarasy oraz zielone patio.

Inwestycja jest przyjazna wszystkim: starszym, młodszym, osobom z niepełnosprawnościami, zwierzętom domowym, ptakom i pożytecznym owadom. Harmonijnie łączy nowoczesne rozwiązania z dbałością o środowisko naturalne. Ciekawostką jest system retencji wody na zielonym dachu, czyli magazynowania deszczówki dla roślin. Do tego wyposażenie budynku w czujnik jakości powietrza Airly, windy odzyskujące energię, zastosowanie wyłącznie zdrowych dla środowiska materiałów budowlanych, garaże z miejscami na rowery - i wiele innych udogodnień.

  • Wola, Warszawa - dostępne mieszkania

Interesują Cię nowe mieszkania w Warszawie, które już teraz są w sprzedaży? Zwróć zatem uwagę na osiedle "Nu!", które znajduje się na Woli. Jego nazwa to szwedzkie słowo, które oznacza "tu i teraz" - i do takiego właśnie życia zachęca to wyjątkowe miejsce. Osiedle daje dostęp do atrakcyjnej zewnętrznej części wspólnej wyposażonej w przestronny park, łąkę kwietną, plac zabaw, siłownię pod chmurką, stoły do gier oraz tężnię.

Mieszkania mają duży metraż, od 70m2. Mają wysokie okna, które wpuszczają do wnętrz mnóstwo naturalnego, ciepłego światła oraz przestronne balkony, ogródki albo tarasy, zależnie od piętra. Do tego rozwiązania przyjazne środowisku, cyklistom i osobom z ograniczoną sprawnością ruchową - to wprost idealne miejsce do życia!