Kuchnia Sentima - Black Red White
Kuchnia Sentima

Urządzenie mieszkania zawsze powinno wiązać się z określonym wcześniej budżetem. Oczywiście większości, która ma to przed sobą, zależy na tym, aby koszty były jak najniższe, a jakość na jak najwyższym poziomie. Szczególnie istotna pod względem dobrego planowania okazuje się kuchnia. Zmiany i remonty nie są tam tak proste jak w sypialni i pokoju dziennym, warto więc postarać się o meble uniwersalne i solidne. Zakładając, że Twój budżet wynosi 3000 zł, masz naprawdę spore pole manewru. Gotowy do zabawy w urządzanie?

Kuchenne rewolucje

Po pierwsze warto się zastanowić, na które rzeczy należy zwrócić uwagę przy urządzaniu kuchni. Przyszli pan i pani domu chcą, żeby była ona stylowa, jednak nie można zapominać o jej podstawowym przeznaczeniu. Kuchnia służy do przygotowywania, przechowywania oraz (coraz częściej) jedzenia posiłków.

Kuchnia Family Line - Black Red White
Kuchnia Family Line

Rozsądny inwestor weźmie pod uwagę liczbę szafek i blatów, którą gwarantuje nam komplet kuchenny. Jeżeli mowa o blatach, dobrze pomyśleć o jednym pod oknem, blisko kaloryfera. Będzie idealny do przygotowywania szybkich posiłków i nie wpłynie negatywnie na przepływ ciepła. Jak prezentują się liczby? Według ekspertów blat kuchenny powinien znajdować się na wysokości 85 cm. Długość roboczego blatu to od 60 do 120 cm, nad tą przestrzenią powinny znajdować się szafki, za nią kuchenka, a w niedalekiej odległości blat pomocniczy (miejsce dla gotowych już potraw). Popularnym terminem jest także tak zwany trójkąt roboczy - w ten sposób określa się zachowanie właściwych odległości pomiędzy lodówką, zlewozmywakiem a kuchenką.

Nie da się ukryć, że kuchnia powinna być dostosowana do użytkowników. Mało gotujesz? Możesz oszczędzać na rozwiązaniach, które dla fanów pichcenia okażą się niezbędne. Jednak co wtedy, kiedy jest to Twoje największe hobby? Zadbaj o dobre wyposażenie szafek: zawiasy, szuflady, dobrej jakości blaty (najlepszy byłby granit, jednak laminowany blat to też odpowiedni wybór). Pamiętaj również o dobrym pojemniku na odpady - najlepszy będzie taki, który można bezproblemowo otworzyć stopą.

Kuchnia pięknie i mądrze

Meble kuchenne poza funkcjonalnością różnią się również stylistyką. Tutaj wszystko zależy od Twoich preferencji. Niektórzy lubią ciepłe, często nieco staroświeckie wnętrza kojarzące się z ciepłem domowego ogniska. Coraz częściej jednak wybierany jest minimalizm - proste kształty, stonowane kolory i rozwiązania, dzięki którym kuchnia wygląda niezwykle elegancko. Oczywiście można wybrać złoty środek i zdecydować się na stylowe połączenie form. Cena mebli kuchennych zależy przede wszystkim od materiału, z którego wykonany będzie blat. Najdroższe są granity i marmury, nieco mniej zapłacisz za blat laminowany. Liczy się również liczba szafek i to, z czego zostały wykonane, liczba wybranych dodatków, systemy otwierania oraz wszelkie dodatkowe akcesoria.

Jakie propozycje znajdziesz w katalogach?

  • Kuchnia Royal - Black Red White
    Kuchnia Royal
    Komplet kuchenny Junona Line 240 - składa się z 7 modułów, które nadają się do dowolnego ustawienia. Kolory? Według indywidualnych preferencji, meble można wybrać w różnych odcieniach brązu - jaśniejszych i ciemniejszych. Wygodne blaty pozwalają na sprawne przygotowanie posiłków, a przestronne szafki ułatwia bezpieczne przechowywanie sprzętu kuchennego i produktów spożywczych. 
  • Meble kuchenne Family Line - można wybrać wersję klasyczną lub nowoczesną. Fani tradycji i ponadczasowych rozwiązań stylistycznych na pewno docenią te pierwszą, z kolei druga spodoba się wszystkim miłośnikom innowacji. Ciepłe kolory, duża liczba szuflad i wygodne blaty zwiększą przyjemność związaną z korzystania z tej części domu. 
  • Komplet kuchenny Nika Standard 260 - zabudowa nadaje się zarówno do małej, jak i dużej kuchni. Wykończenie szafek jest bardzo stylowe - wnętrza mają biały kolor, a każdy front posiada dobrze dobrany uchwyt. Meble sprawdzą się w kuchni fanów klasycznej elegancji i... miłośników gotowania.

Inne meble kuchenne znaleźć można na stronie www.brw.com.pl/kuchnie. Pamiętaj, że po wyborze mebli, warto od razu zdecydować się na zakup niezbędnych dodatków. Chodzi przede wszystkim o wszelkiego rodzaju chlebaki, pojemniki, w których masz zamiar przechowywać żywność, kosze na śmieci, ociekacze czy blachy do ciast. Zaplanuj te zakupy jeszcze przed wyborem mebli - przy urządzaniu ominie Cię problem znalezienia dla nich miejsca.

opracowanie i zdjęcia: Black Red White