Po kilku latach używania mebli, często nachodzi nas potrzeba wprowadzenia jakiejś zmiany. Jeśli wyposażenie jest uszkodzone i nie nadaje się do naprawy, to zazwyczaj kupujemy nowe. Co jeśli jednak wciąż się dobrze trzyma, tylko nie jest już zbytnio atrakcyjne dla naszego oka? Dzięki szerokiej ofercie uchwytów meblowych, możemy odmienić oblicze szafek i nadać im nowy, reprezentacyjny wygląd.

Jakiego rodzaju uchwyty meblowe są dostępne w sprzedaży?

Największy wybór uchwytów meblowych oferuje sklep internetowy SkandynawskieUchwyty.pl. W jego ofercie znajdują się najrozmaitsze modele, pochodzące od najlepszych producentów, takich jak: Buster+Puncy, Open&Hide, BB Sweden, Furnipart, Plankton, Viefe, Beslag Design, Lagerform, Linkfalk, Habo i Marbelo. Co ciekawe, sprzedawca proponuje także wyroby własnego projektu, które wytwarzane są w naszym kraju.

Katalog produktów obejmuje następujące rodzaje uchwytów meblowych:

 • gałki,
 • kołatki,
 • uchwyty podłużne,
 • uchwyty jednopunktowe, dwupunktowe i wielopunktowe,
 • uchwyty typu T-Bar i L-Bar,
 • uchwyty muszlowe,
 • uchwyty krawędziowe,
 • uchwyty wpuszczane,
 • uchwyty krótkie,
 • uchwyty na zamek,
 • uchwyty tip-on,
 • uchwyty antybakteryjne i antywirusowe.

Przy każdym produkcie podano jego szczegółowe wymiary, w związku z czym każdy może dokładnie dobrać egzemplarz do otworów w danej szafce. Podana jest zatem długość uchwytu, jego wysokość, odległość od drzwiczek oraz rozstaw otworów. Warto podkreślić, że w niektórych przypadkach, wcale nie musimy kierować się rodzajem dotychczasowego uchwytu i postawić na całkiem inny typ.

Na przykład uchwyty jednopunktowe zastąpić uchwytami wielopunktowymi, krótkie wymienić na podłużne, a gałkę na kołatkę. Opcji jest zatem całkiem sporo. Ten dobrze zaopatrzony sklep z uchwytami posiada w asortymencie uchwyty meblowe, które pasują do szafek znajdujących się we wszystkich domowych czy gospodarczych pomieszczeniach, w tym: do salonu, gabinetu, sypialni, kuchni, łazienki, pokoju dziecięcego.  

Z czego mogą być wykonane uchwyty meblowe?

Współczesne uchwyty meblowe wytwarza się z różnych materiałów. Wachlarz produktów obejmuje: uchwyty drewniane, uchwyty miedziane, uchwyty ze skóry, uchwyty mosiężne, uchwyty żeliwne, uchwyty ceramiczne, uchwyty szklane, uchwyty betonowe, uchwyty kamienne, uchwyty z tworzywa sztucznego, uchwyty gumowe, uchwyty ze stali nierdzewnej, uchwyty aluminiowe.

Należy podkreślić, że do wyboru są uchwyty wykonane w całości z jednego materiału, jak równie takie, do których wykonania wybrano kilka surowców, na przykład: stal nierdzewna i skóra, drewno i metal lub szkło i metal.

Jaki kolor uchwytu będzie najlepszy?

Wiemy już na jaki rodzaj uchwytu oraz materiał wykonania możemy się zdecydować. Na koniec pozostała jeszcze kwestia koloru. Sklep SkandynawskieUchwyty.pl oferuje uchwyty w kolorach: czarnym, białym, srebrnym, złotym, szarym, niebieskim, różowym. Zakupić można także uchwyty o barwie starego złota, antycznego brązu, czarnego matu oraz uchwyty meblowe wielokolorowe.

Jeśli szukasz inspiracji w zakresie doboru uchwytów do swoich szafek, warto odwiedzić firmowy blog sklepu. Publikowane są na nim ciekawe artykuły wnętrzarskie, które opatrzone są licznymi zdjęciami.