Stoły, blaty stołowe i krzesła - niezastąpione w otwartych salonach-jadalniach

Salony otwarte na kuchnię mogą pełnić funkcję jadalni. Wiele osób wykorzystuje je właśnie w ten sposób, starając się stworzyć możliwie jak najbardziej komfortową przestrzeń dla domowników. Rozwiązanie to jest o tyle korzystne, że bliskie położenie salonu względem kuchni ułatwia przenoszenie wszystkich potrzebnych sprzętów i potraw, a także kompleksową obsługę stołu w trakcie większych uroczystości - na przykład kolacji wigilijnej. Wszystkie osoby pragnące przemienić swój salon w otwartą jadalnię powinny zastanowić się nad wyborem blatu stołowego oraz pasujących do niego krzeseł.

Polecamy pod tym względem sięgać po meble Forte, dedykowane bezpośrednio do wyposażenia jadalni i salonów. W linii tej znajdują się atrakcyjne blaty drewniane, o rozmiarach odpowiadających potrzebom przeciętnej rodziny (2 dorosłych + 2 dzieci). W zestawach znajdują się także krzesła, wpasowane w stylistykę samego blatu. Dużym ułatwieniem jest fakt, że meble Forte są przeznaczone do samodzielnego złożenia i skręcenia, co obniża koszt ich zakupu oraz ułatwia wpasowanie w dowolne miejsce w Twoim gospodarstwie domowym.  

Przestrzeń użytkowa i estetyczna - oraz jak ją zaaranżować

Salony połączone z kuchnią otwierają przed Tobą rozmaite możliwości aranżacyjne. Brak ściany oddzielającej te dwa pomieszczenia sprawia, że ilość wolnej przestrzeni zwiększa się. Warto więc pomyśleć o wykorzystaniu dodatkowych centymetrów wolnej przestrzeni pod kątem estetycznych właściwości całego pomieszczenia.

Polecamy rozważyć zakup takich obiektów ozdobnych jak rzeźby minimalistyczne, reprodukcje klasycznych twórców współczesnych oraz antyki. Do pierwszej kategorii należą rzeźby reprezentujące wyszukane wzornictwo, które zamiast wyrażać nadmierny patos (typowy dla rzeźb klasycznych) będą wprowadzać nieco szyku i stonowanej elegancji. Do drugiej kategorii - reprodukcji klasyków - zaliczamy przede wszystkim reprodukcje dzieł wielkich twórców ostatnich dwóch stuleci, wśród których szczególne uznanie zyskał sobie ostatnio Igor Mitoraj. Do ostatniej kategorii zaliczają się rozmaite antyki - zarówno meble użytkowe (np. stoliki gabinetowe z doby PRL-u), jak i sprzęty o odmiennym przeznaczeniu (stare maszyny do szycia, dawne meble warsztatowe lub produkcyjne).