Współczesne baterie kuchenne

Linia baterii Active marki Franke odwołuje się do idei dobrego designu, której początki sięgają lat 70. ubiegłego wieku. W myśl koncepcji "mniej, ale lepiej" produkty powinno charakteryzować - stosowanie innowacji, użyteczność, estetyka, trwałość i pozytywny wpływ na środowisko. Zatem wyposażenie naszych domów winno być ponadczasowe estetycznie oraz trwałe. A także sprzyjać oszczędności wody i energii. W efekcie przynieść ulgę rosnącym domowym wydatkom. I właśnie w tym duchu zaprojektowana jest linia baterii Active marki Franke.

Technologia ECO - większa oszczędność wody i energii

W kuchni ważne jest oszczędne gospodarowanie - żywnością, wodą i energią. Dlatego firma Franke wprowadza rozwiązania wychodzące naprzeciw tym oczekiwaniom. Należy do nich seria baterii Active wyposażona w ECO technologię. Składa się na nią stopniowalna dźwignia oraz ogranicznik temperatury, który pomaga oszczędzać wodę i energię. Jedno pociągnięcie dźwigni, otwiera przepływ wody na 50%. To jest odpowiednią ilością, o właściwym ciśnieniu, do wykonania większości kuchennych zadań. W ten sposób kształtuje się również nawyk oszczędnego odkręcania wody. Jeśli potrzebujemy większego strumienia, to dźwignię trzeba odchylić do pełnego otwarcia.

Z kolei ogranicznik temperatury pomaga zmniejszyć ilość zużywanej gorącej wody, której w kuchni potrzebujemy rzadziej. Wystarczy przekręcić nakrętkę pierścieniową znajdującą się za osłoną dźwigni mieszacza. Oszczędne używanie ciepłej wody ma duży wpływ na wysokość rachunków.

Bateria, która nada elegancji Twojej kuchni

Minimalistyczny styl i niezwykle szeroki wybór wersji baterii Active sprawiają, że można je dopasować do każdej kuchni. Do wyboru mamy modele z prostą oraz zaokrągloną wylewką i aż 9 wykończeń. Wśród nich znajdziemy popularny chrom, stal optyczną, kamienny szary czy modną matową czerń. Tak szeroka gama wersji pozwala na łatwe dopasowanie baterii Active do różnego rodzaju zlewozmywaków Franke, np. z linii Maris, w wykończeniu ze stali szlachetnej lub Fragranitu+.

Oszczędny strumień i praktyczna wyciągana wylewka z funkcją prysznica

Baterie z serii Active są wyposażone w nowoczesne aeratory, wytwarzające odpowiednio napowietrzony, zwarty strumień laminarny, który gładko opływa myte rzeczy i szybko napełnia naczynia. Bez rozprysków i marnowania wody. Jej dodatkową oszczędność zapewnia również wyciągana wylewka z funkcją prysznica. Za jej pomocą precyzyjnie opłuczemy delikatne owoce i warzywa oraz umyjemy każdy zakamarek zlewozmywaka.

Dzięki Franke, każdy entuzjasta wzornictwa może znaleźć produkty w ulubionym stylu, które są przy tym przyjazne dla środowiska. To podstawy tworzące funkcjonalną i wygodną kuchnię, która zachwyca pod względem estetycznym i służy przez długie lata.

Więcej informacji na: www.franke.pl