Polimerowe szkło to materiał wyjątkowy. Ma zalety tradycyjnego szkła, ale okazuje się wolne od jego wad. Jest między innymi znacznie lżejsze, a zarazem znakomicie odporne na zarysowania czy pękanie. Jednocześnie okazuje się łatwe i wdzięczne w obróbce - podoła temu zręczny stolarz, nawet gdy rzecz dotyczy efektownych elementów giętych.

Pokryte nim fronty meblowe - za sprawą idealnie gładkiej powierzchni oraz głębi koloru zarówno przy wysokim połysku, jak i przy macie - pozwalają odczuć wysoką klasę materiału. A przecież wykonuje się z niego nie tylko meble do kuchni, łazienki, salonu, sypialni czy przedpokoju, lecz także m.in. okładziny ścienne - nawet nad zlewozmywakiem czy w kabinie prysznicowej.

Możliwości są tym większe, że polimerowe szkło można nie tylko giąć, lecz także wzbogacać o frezy lub intarsje oraz wykorzystywać do wykonania elementów podświetlanych. Wyjątkowy potencjał kryje się też w polimerowym lustrze. Jednak polimerowe powierzchnie REHAU przede wszystkim uwodzą znakomitymi, efektownymi, ale przyjaznymi kolorami. Oto jakie odcienie znalazły się w nowych kolekcjach pure, strong i deep.

Pure - czyste piękno monokoloru

Fronty w odcieniach z tej palety przynoszą biele, beże, szarości i błękity - od jasnych po ciemne - w każdym przypadku wdzięcznie złamane, delikatne, przyjemne dla oka. Można w nich dostrzec odbicie zmieniających się barw nieba, tafli wody albo odległego horyzontu oglądanego z górskich ścieżek. Bez wątpienia zawiera się w nich harmonijny, kojący, przyjazny człowiekowi minimalizm.

Gama REHAU Pure zaczyna się od trzech bieli Neve (śnieżnej), Bianco (klasycznej) i Perla (cieplejszej, perłowej). Następnie przechodzi przez beże Magnolia (jaśniejszy) i Sabbia (ciemniejszy) oraz trzy odcienie koloru taupe: Titanio, Terriccio i Fumo - ten ostatni już niemal czarnobrązowy. Równolegle zaznaczają się czyste szarości, srebrzysta Nebbia oraz ołowiana Grafite, po których następuje mocny akcent głębokiej czerni Piano. Powiew świeżości płynie natomiast od trzech odcieni błękitu - miętowego Menta, chmurnego Laguna i marynarskiego Atlantico.

Wszystkie fronty z tej kolekcji dostępne są zarówno w szlachetnym macie, jak i w wysokim połysku, który podkreśla głębię koloru, a wnętrzu dodaje przestrzeni. Na tym tle zupełnie wyjątkowy efekt dają wspomniane już lustrzane fronty Mirror

Strong - mocny akcent wzoru

Polimerowe szkło REHAU dostępne jest także w efektownych deseniach, zainspirowanych stykiem natury i cywilizacji. Ze świata przyrody pochodzą surowe, chłodne wzory kamienia oraz pełne ciepła motywy drewna - jedne i drugie opracowane, oswojone przez człowieka. Z kolei niepowstrzymany wpływ świata przyrody na dzieło ludzkich rąk widoczny jest w dekorach naśladujących pokryty rdzą metal oraz spatynowany beton.

Dostępne są tu cztery wątki kamienne: Marmo Toscano (szarobrązowa skała o ekspresyjnym rysunku pasm), Marmo Romano (szarobeżowy kamień z delikatną siatką żył), Marmo Bianco (klasyczny biały marmur) i Marmo Nero (marmur o głębokiej czerni). Ponadto trzy warianty wzoru drewna: Legno Antico (efekt patyny), Legno Bruciato (efekt opalania) i Legno Sbiancato (efekt bielenia). O dziełach człowieka wystawionych na działanie sił przyrody przypominają Conglomerato Chiaro (jasny, choć jakby patynowany beton) i Ruggine (z wizualnie bogatym, malarskim efektem rdzy).

Wszystkie te dekory oferowane są w wersji z wysokim połyskiem, a wzory kamienne oraz Legno Antico i Legno Sbiancato także w wydaniu matowym.

Deep - głębsze zanurzenie w świat barw

Najnowszym owocem pracy projektantów REHAU jest paleta siedmiu kolorów, w których wyjątkowa matowa powierzchnia łączy się z efektem zadziwiającej głębi. Rezultatem tego nieoczekiwanego spotkania jest metaliczne lśnienie, wzbogacające funkcjonalną zabudowę meblową czy osłonę ściany o magnetyczny urok wibrującej barwy wspaniale współpracującej ze zmieniającym się światłem.

W kolekcji Deep - obok migotliwej bieli Oro Bianco i czerni bezgwiezdnego nieba Galassia - znalazły się cztery złamane odcienie barwy szarej, zaczerpnięte od potężnych skał. Są to taupe Aureo i chłodniejsze od niego Luminoso, grafit Titanio oraz antracyt Basalto. Głębię oceanu przynosi natomiast zgaszony granat Opale.

Wszystkie te eleganckie odcienie w znakomicie wyważony sposób balansują pomiędzy ciepłem a chłodem. Dzięki temu doskonale łączą się z rozmaitymi kolorami, a wnętrzu dają zarazem wiele przytulności oraz ponadczasowej elegancji. Warto po nie sięgnąć, by meblami w kuchni, łazience, a może salonie, sypialni albo przedpokoju cieszyć się niezmiennie przez długie lata.

Po szczegóły oferty, cenne praktyczne rady oraz niezliczone inspiracje do wszelkich pomieszczeń domu warto zajrzeć na stronę www.rehau.pl/kuchnia