Międzynarodowy Dzień Kawy, przypadający 29 września, to znakomita okazja, by poznać nowe kawowe pyszności, które przygotujemy w doskonałych ekspresach Melitta - uhonorowanej znakiem jakości Plux X jako Najlepsza Marka roku 2022.

Irish Coldbrew

Pierwszy kawowy smakołyk, jaki proponuje marka Melitta, to znakomity napój na towarzyskie spotkań w gronie przyjaciół. Jego intensywny, słodkawy smak z lekką nuta wytrawności sprawia, że życie staje się piękniejsze.

Przygotujmy najpierw składniki:

 • 1 szklanka parzonej na zimno kawy
 • 1/4-1/2 szklanki Guinessa
 • ok. 30 ml whiskey
 • ok. 30 ml syropu cukrowego
 • 1/4 szklanki śmietanki
 • kilka kostek lodu

Wkładamy kostki lodu do wysokiej szklanki i dodajemy parzoną na zimno kawę, Guinessa, whiskey i syrop. Mieszamy dokładnie. Na koniec powoli dodajemy śmietankę i pozwalamy prześlizgnąć się jej przez kostki lodu na wewnętrznym brzegu szklanki, dzięki czemu uzyskamy ciekawą fakturę napoju. Podajemy ze słomką.

Barista TS Smart

Niezwykły ekspres marki Melitta - Barista TS Smart. Można dzięki niemu przygotować aż 21 różnych kawowych specjałów. Ekspres został wyposażony w dwa osobne pojemniki na kawę ziarnistą z funkcją Automatic Bean Select. Jednocześnie możemy używać dwóch różnych kaw i dopiero przed wyborem specjału decydujemy, na którą kawę mamy ochotę. Ale to zdecydowanie nie wszystko. Dzięki aplikacji Melitta Connect możemy sterować przygotowaniem kawy i zarządzać wieloma innymi funkcjami za pomocą smartfona.

Espresso Tonic

Druga propozycja to bardzo efektowny napój, który nie tylko smakuje wybornie, ale równie doskonale wygląda w szklance. Można go podawać jako aperitif, który zaostrzy nam smak przed posiłkiem.

Do jego przygotowania potrzebujemy:

 • 1 filiżankę espresso
 • 250 ml wody z tonikiem
 • kilka kostek lodu
 • jagody jałowca
 • 1 plasterek cytryny

Zaparzamy espresso i odstawiamy je do ostudzenia. Napełniamy szklankę kostkami lodu, dodajemy cytrynę i kilka jagód jałowca. Wlewamy tonik i ostrożnie wlewamy espresso. Napój prezentuje się najlepiej, gdy espresso będzie bardzo delikatnie i powoli spływało do wewnętrznej części szklanki, w ten bowiem sposób tonik i espresso nie zmieszają się tak bardzo i powstanie w szklance efekt bursztynu.

Latticia OT

Wielu kawoszy marzy o tym, aby przyrządzać w domu zarówno kawy czarne jak i mleczne, jak z ulubionej kawiarni. Teraz dzięki Latticia OT jest to możliwe! Dzięki nowemu, zintegrowanemu systemowi mlecznemu "LATTEperfection System" mamy gwarancję sukcesu przy każdej kawie! To całkiem proste dzięki intuicyjnej obsłudze One-Touch oraz kolorowych przycisków z wyświetlaczem. Tryb Double Cup oraz pojemnik na kawę ziarnistą XL i pojemnik na wodę zapewniają szczególnie wysoki poziom przyjemności picia kawy.

Symbol prestiżu

Potwierdzeniem jakości produktów Melitty jest przyznanie jej znaku jakości Plus X jako Najlepsza Marka 2022. Plus X Awards to największą na świecie nagrodą za innowacyjność w dziedzinie technologii, sportu i stylu życia. Przyznawane są już od 18 lat przez międzynarodowy i niezależny panel sędziów z 80 branż.

Więcej informacji na: www.melitta.pl

 

 

Autor
Delektuj się najsmaczniejszą kawą razem z Melittą!
Robert Pieńkowski
Dziennikarz, kucharz, archeolog, aktor, improwizator, animator. Był redaktorem w wielu prestiżowych magazynach jak Pani, Sukces, Elle Decoration, Gala, Maxim. Ma dwie...