Bez względu na to czy uwielbiamy spędzać w kuchni długie godziny na wyszukanych eksperymentach kulinarnych czy po prostu wolimy szybko i sprawnie przygotować podstawowe posiłki, pomieszczenie to powinno być odpowiednio zaprojektowane. Każdy sprzęt ma swoje miejsce, dzięki czemu korzystanie z kuchennych przestrzeni jest wygodne i ergonomiczne.

Trójkąt roboczy w kuchni - co to jest?

Podstawowa zasada projektowania kuchni to stworzenie tzw. trójkąta roboczego, czyli odpowiednie rozmieszczenie lodówki, zmywarki i płyty grzewczej. Między sprzętami powinien znaleźć się blat roboczy. Odległości między wierzchołkami takiego trójkąta powinny być nieduże, a jego boki mierzyć ok. 4-6 metrów. Chodzi o stworzenie w kuchni stref roboczych, które pozwolą sprawnie i po kolei wykonywać dane czynności np. nie zmuszając nas do przemieszczania się co chwilę z jednego końca pomieszczenia na drugi.

Sprzęt do kuchni - AGD wolnostojące czy do zabudowy?

Kolejnym ważnym krokiem jest decyzja dotycząca modeli sprzętu gospodarstwa domowego. W zależności od preferencji urządzenia można zabudować lub postawić na wolnostojące. AGD do zabudowy zapewnią wizualną spójność i optycznie powiększa pomieszczenie. AGD wolnostojące jest z kolei łatwe w montażu i może stanowić designerski akcent w kuchni. Jednak niezależnie od tego czy są zabudowane czy wolnostojące, nowoczesne urządzenia AGD posiadają szereg funkcji, które ułatwiają codzienne obowiązki. Od piekarnika z PerfectBake, który kontroluje cały proces pieczenia, dobierając optymalny tryb grzania, temperaturę i czas, poprzez zmywarkę z PerfectDry zapewniającą idealne rezultaty suszenia nawet w przypadku plastikowych naczyń, po lodówkę VitaFresh utrzymującą świeżość potraw do trzech razy dłużej, dzięki optymalnej kontroli wilgotności.

Inteligentny dom - nowoczesne rozwiązania smart home

Inteligentny dom pozwala kontrolować urządzenia gospodarstwa domowego - od pralki i suszarki, przez zmywarkę, po piekarnik. Możesz nie tylko je włączać i wyłączać, ale również wybierać programy pracy, ustawiać urządzenia w tryb eco, regulować temperaturę czy czasomierze. W urządzeniach marki Bosch dostępny jest Home Connect, czyli aplikacja, która zapewnia dostęp do informacji o AGD z każdego miejsca na świecie.

System inteligentnego domu to przede wszystkim bezpieczeństwo - możesz zdalnie wyłączyć urządzenie, jeśli o tym zapomnisz. Jednocześnie zapewnia oszczędność pieniędzy - wyłączając niepotrzebnie działające urządzenia, obniżasz rachunki za prąd. System pozwala monitorować w aplikacji zużycie energii, dodatkowo wskazując urządzenia, które wykorzystują jej najwięcej.

Więcej informacji na: www.bosch-home.pl