Jak działa airfryer?

Zastanawiasz się czy frytkownica beztłuszczowa jest zdrowa? Odpowiedź brzmi: TAK, bo pozwala ona na gotowanie bez użycia oleju lub z jego niewielką ilością. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu cyrkulacji gorącego powietrza, która jest sekretem idealnie przyrządzonych dań. Grzałka frytkownicy beztłuszczowej podgrzewa powietrze znajdujące się w misie, a wentylator zapewnia jego stały obieg, gwarantując równomierne rezultaty gotowania.

Frytkownica beztłuszczowa - przepisy? Co można w niej zrobić?

Jakie dania z frytkownicy beztłuszczowej można zrobić? Oczywiście najpopularniejszą przekąską są frytki, jednak z takim urządzeniem przyrządzisz także ryby czy mięsa, np. pierś kurczaka czy stek. Airfryer będzie także wsparciem w przygotowywaniu dań wegetariańskich, bo idealnie sprawdzi się do przyrządzania warzyw bądź tofu. Co więcej, frytkownica na powietrze sprawdzi się także do wypieków - przygotujesz z nią m.in. ciasta i muffinki.

Co można zrobić w multicookerze na gorące powietrze?

Lubisz eksperymentować w kuchni i czujesz, że frytkownica beztłuszczowa to dla Ciebie za mało? Możesz wybrać urządzenie wielofunkcyjne na gorące powietrze, którego szerokie możliwości naprawdę pozwolą Ci poszerzać kulinarne horyzonty. Wiele trybów pracy czy dodatkowe ustawienia manualne sprawiają, że to jedno urządzenie jest w stanie zastąpić nie tylko piekarnik ale także frytkownicę, parowar, wolnowar, grill elektryczny czy patelnię.

Multicooker i frytkownica na gorące powietrze - czy warto? Opinie

Czy warto kupić frytkownicę beztłuszczową? Opinie o airfryerach, jakie są wyrażane przez posiadaczy tego typu urządzeń nie pozostawiają żadnych wątpliwości!

Jako podstawowy atut każdy podkreśla walory zdrowotne - tak znaczące ograniczenie oleju w diecie ma niesamowity wpływ na zdrowie. Nie można także zapomnieć o pozytywnym wpływie na sylwetkę - mniej tłuszczu oznacza mniej kalorii.

Wśród często powtarzanych opinii o frytkownicach beztłuszczowych wymieniana jest także oszczędność czasu i energii elektrycznej. Porównując pracę tradycyjnego piekarnika np. z frytkownicą na gorące powietrze Russell Hobbs Satisfry 26500-56 przygotujesz posiłek nawet o 78% szybciej i zmniejszysz zużycie prądu nawet o 68%. Takie rozwiązanie da Ci więcej czasu dla siebie i pozwoli znacząco zmniejszyć rachunek za prąd.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym ważnym aspekcie - designie. Urządzenia na gorące powietrze to nie tylko funkcjonalność, ale także stylowe wzornictwo, które sprawia, że doskonale wkomponują się one w aranżacje nowoczesnych kuchni. Nie musisz po pracy chować ich do szafki, bo doskonale prezentują się na blacie kuchennym. 

Więcej informacji na: www.pl.russellhobbs.com