Czym różni się zwykły piekarnik od piekarnika parowego? Sekret kryje się w słowie "parowy", bowiem - jak się okazuje - zastosowanie pary sprawia, że nasze dania stają się zdrowsze i smaczniejsze, a ich przygotowanie bardziej ekonomiczne. Urządzenie z linii SteamBoost czy SteamPro od marki Electrolux to prawdziwie intuicyjne piekarniki parowe. Stworzono je z myślą o tym, by korzystanie z nich nie wymagało wysiłku, dawało więcej przyjemności oraz pozwalało na odkrywanie smaków i przeżywanie nowych doświadczeń kulinarnych. Piekarniki Electrolux wyposażono w innowacyjne technologie gwarantujące wspaniałe efekty i pozwalające na wygodniejsze gotowanie oraz oszczędność czasu i energii elektrycznej. Oto najważniejsze zalety parowych piekarników marki Electrolux:

1. Łatwość obsługi

Piekarniki parowe wyposażone są w generator pary oraz dedykowaną szufladę do której wystarczy nalać wodę. Następnie generator zamienia wodę w parę. Urządzenie posiada cztery poziomy ustawienia pary od 25% do 100%, które są idealne do pieczenia, opiekania, duszenia, gotowania na parze ryb i warzyw, a nawet gotowania sous-vide. Piekarniki parowe Electrolux posiadają funkcję Steamify, która wyręczy nas w sterowaniu ustawieniami. Wystarczy tylko określić temperaturę, w jakiej przewidziane jest pieczenie, a urządzenie automatycznie dobierze optymalną ilość pary oraz dostosuje pozostałe parametry pracy, aby uzyskać pożądany rezultat. Przyrządzanie dań z bardziej chrupiącą skórką i wilgotnym wnętrzem lub jędrnych warzyw nigdy nie było prostsze. Podobnie jak uzyskanie za każdym razem idealnie ugotowanego ryżu, soczewicy i produktów zbożowych.

2. Zdrowa alternatywa

Nikt nie ma wątpliwości, że gotowanie na parze jest zdrowsze niż zwykłe pieczenie lub smażenie na tłuszczu. Przede wszystkim dlatego, że dzięki użyciu pary zachowujemy w pożywieniu znacznie więcej witamin i składników mineralnych, które w bardzo wysokich temperaturach używanych w klasycznych piekarnikach ulegają zniszczeniu. Oznacza to także, że podczas parowej obróbki jedzenie nie straci swojego naturalnego smaku, koloru i aromaty. Będzie więc nie tylko zdrowsze, ale także bardziej apetyczne w wyglądzie. Para zapewnia naturalnie wilgotne środowisko do pieczenia, dlatego dodawanie oleju lub innego tłuszczu nie będzie już potrzebne. W ten sposób zmniejszymy kaloryczność naszych potraw i zapewnimy sobie i swojej rodzinie naprawdę zdrowy posiłek.

3. Oszczędność energii

Piekarniki parowe Electrolux skracają czas przyrządzania posiłków, co wiąże się z oszczędnościami w rachunkach za prąd, ponieważ para bardzo dobrze przewodzi ciepło. Dodatkowo, samo gotowanie na parze zajmuje mniej czasu, możemy więc zaoszczędzić ilość zużytej energii potrzebnej do nagrzania piekarnika. Piekarniki parowe Electrolux SteamBoost umożliwiają zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem, jak i wykorzystanie pary w trzech różnych trybach: gotowania na parze, odgrzewania i pieczenia. Stosując parę możesz obniżyć temperaturę pieczenia oraz zachować naturalną wilgotność potraw.

4. Niemarnowanie jedzenia

Piekarniki parowe posiadają różne funkcje, które pozwalają odświeżyć produkty lub posiłki, zapobiegając przy tym marnowaniu żywności. W przypadku piekarnika parowego Electrolux funkcja ta nosi nazwę "Regeneracja". Dzięki niej możemy skutecznie odgrzać danie z poprzedniego dnia bez obawy o utratę świeżego smaku i aromatu. Na przykład makaron, ryż i ziemniaki mają tendencję do wysychania podczas przechowywania w lodówce, a para pozwala przywrócić wilgotność jedzeniu. Doskonale nadaje się również do odświeżenia czerstwego pieczywa czy ciasta - wystarczy umieścić je na blasze i poddać działaniu pary bezpośrednio przed podaniem. Po kilku minutach znów będą doskonałe.

5. Mistrzowski poziom gotowania

Piekarniki parowe Electrolux SteamBoost pozwalają na wybieranie między odgrzewaniem, gotowaniem i pieczeniem parowym, dostosowując temperaturę i wilgotność do przygotowywanej potrawy. Opcje te zapewniają nam wypiekanie idealnych ciast i chlebów, pieczenie mięs i zapiekanek czy gotowanie na parze.

Z kolei jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie piekarniki parowe z serii SteamPro wyposażono dodatkowo w takie funkcje jak Sous-Vide. Warto też zwrócić uwagę na modele, które posiadają możliwość łączenia się z aplikacją. Umożliwia ona sterowanie piekarnikiem za pomocą smartfona. 

Dzięki takim urządzeniom nasze domowe potrawy będą równie smaczne, zdrowe i wykwintne jak te podawane w eleganckich restauracjach.

Więcej informacji na: www.electrolux.pl