Matowe wykończenia zwłaszcza w mieszkaniu mają zalety nie do przecenienia. Dają wnętrzu niezobowiązującą elegancję, a przede wszystkim pewną delikatność, łagodność, wizualną miękkość. Przepięknie współpracują zarówno ze światłem lamp, jak i z promieniami słońca. Znakomicie łączą się też ze wszelkimi materiałami naturalnymi, które coraz chętniej i bardziej świadomie wprowadzamy do domów.

Do niedawna jednak mat nie sprawdzał się w kuchni. Tu, gdzie wyjątkowo łatwo o pryskający sos, rozlane wino czy po prostu odciski palców, utrzymanie mebli w idealnym stanie wymagało niemało wysiłku. Ale to już przeszłość. Przyszłością jest natomiast zastosowanie polimerowego szkła REHAU, które w najnowszych kolekcjach zwraca uwagę zachwycającymi odcieniami i wzorami.

Polimerowe szkło - nowe zalety bez starych wad

Polimerowe szkło REHAU to materiał wyjątkowy - ma zalety tradycyjnego szkła, ale jest wolne od jego wad. Najważniejsza z mocnych stron to znakomita odporność na upływ czasu i codzienne, nawet intensywne użytkowanie. Polimerowe szkło opiera się zarysowaniom, obtłuczeniom, pęknięciom. Ale nie tylko!

Za sprawą doskonale gładkiej powierzchni, fronty łatwo utrzymać w czystości. Idealnie gładka choć matowa powierzchnia pozwala ponadto zapomnieć o problemie frontów pokrytych odciskami palców. Zwłaszcza w przypadku bezspoinowego montażu obrzeży ani zabrudzenia, ani wilgoć nie mają szans wniknąć w głąb. Poza tym polimerowe szkło nie odbarwia się pod wpływem promieniowania UV, co umożliwia m.in. późniejsze modyfikacje. Nawet po przekomponowaniu lub rozszerzeniu zabudowy całość będzie się prezentować nienagannie!

Spełnione marzenie o mieszkaniu idealnym

Wszystkie innowacyjne zalety materiału wprost przekładają się na komfort użytkownika - odczucie piękna i wygody na co dzień. Ponieważ na polimerowym szkle REHAU nie zostają odciski palców, materiał ten pozwala cieszyć się np. zabudową z frontami bezuchwytowymi, która każdego dnia będzie się prezentować równie efektownie co tuż po montażu. Możliwości są jednak jeszcze szersze. Obejmują m.in. wzbogacanie powierzchni np. o frezy czy intarsje oraz wykonywanie partii podświetlanych. Polimerowym szkłem można ponadto wykańczać tak modne dziś elementy gięte. I podoła temu każdy profesjonalny stolarz.

Niepowtarzalne efekty i najpiękniejsze kolory

Mat matowi nierówny - czasem w ten sposób określany jest półpołysk, innym razem efekt powierzchni szczotkowanej. Tymczasem polimerowe szkło REHAU w wariantach matowych urzeka wizualną głębią, odczuciem szlachetności  i wysokiej jakości. Najbardziej aksamitne są modele z kolekcji RAUVISIO noir, dostępne w bogatej gamie bieli, szarości i beżów oraz ciemnej zieleni, granacie i czerni. Głębią zachwycają także wzory z kolekcji RAUVISIO crystal pure, o tyle ciekawe, że każdy z 15 wariantów dostępny jest i w macie, i mocnym połysku.

Jeszcze mocniejsze zanurzenie w świat barw oferuje kolekcja RAUVISIO crystal deep. Jest to paleta siedmiu kolorów o metalicznym lśnieniu. Ten dyskretny, elegancki efekt wzbogaca funkcjonalną zabudowę meblową o magnetyczny urok wibrującej barwy. Sprawia, że fronty wspaniale współpracującą ze zmieniającym się światłem.

W kolekcji Deep - obok migotliwej bieli Oro Bianco i czerni bezgwiezdnego nieba Galassia (powyżej) - znalazły się cztery złamane odcienie barwy szarej, zaczerpnięte od potężnych skał. Są to taupe Aureo i chłodniejsze od niego Luminoso, grafit Titanio oraz antracyt Basalto. Głębię oceanu przynosi natomiast zgaszony granat Opale (poniżej).

Wszystkie te eleganckie odcienie balansują pomiędzy barwami ciepłymi i chłodnymi. Dzięki temu doskonale łączą się z rozmaitymi kolorami, a mieszkaniu dają zarazem wiele przytulności, jak i ponadczasowej elegancji. Warto po nie sięgnąć, by meblami w kuchni, łazience, a może salonie, sypialni albo przedpokoju cieszyć się niezmiennie przez długie lata. I nie tylko meblami! Aby uruchomić wyobraźnię dość powiedzieć, że z polimerowego szkła można wykonywać nawet osłony ściany pod prysznicem. Tak, ich urodzie nie zaszkodzą nawet strumienie wody!

Po szczegóły oferty, cenne praktyczne rady oraz niezliczone inspiracje do wszelkich pomieszczeń domu warto zajrzeć na stronę www.rehau.pl/kuchnia