Do najważniejszych trendów w projektowaniu współczesnych kuchni należą zabudowy monolityczne. Mowa o meblach, które po zamknięciu frontów tworzą pozornie lite bryły. To ważne zwłaszcza w przypadku kuchni otwartych na salon - minimalizm formy sprawia, że ta strefa nie dominuje nad całą przestrzenią dzienną mieszkania. Warto jednak wiedzieć, że nowoczesne rozwiązania wymagają odpowiednich materiałów, takich jak polimerowe szkło.

Dobrze znane zalety i nowe przewagi

Polimerowe szkło REHAU oferuje zalety, które przed kilkunastu laty zdecydowały o stosowaniu frontów kuchennych z nakładką z tradycyjnego szkła. Chodzi zarówno o kwestie estetyczne (trwałość, idealna gładkość, połysk lub mat do wyboru, bogata gama kolorów do wyboru), jak i funkcjonalne. Polimerowe szkło łatwo utrzymać w czystości. Nie widać na nim odcisków palców. Nie odbarwia się nawet mimo wielu lat ekspozycji na promieniowanie UV (np. naprzeciwko okna). Jest odporne na zarysowania i nietłukące. Co więcej, po frontach wykonanych z RAUVISIO crystal można…pisać.

Jednocześnie materiał ten ma nad tradycyjnym szkłem kilka ważnych przewag. Podstawowa to bez wątpienia łatwość obróbki przez stolarza - bez dodatkowych kosztów związanych z angażowaniem szklarzy. Dużym plusem jest też niska masa. To szczególnie ważne podczas montażu. Ogromną wartość zarówno użytkową, jak i funkcjonalną jest opcja wykończenia frontów obrzeżem w technologii bezspoinowej. Co to oznacza? Krawędź mebla, czyli obrzeże jest połączona z powierzchnią frontu wiązką laseru, tym samym zapewnia idealne połączenie. W tym przypadku ani zabrudzenia, ani wilgoć nie mają szans wniknąć w głąb. Przekłada się to na doskonały stan i wygląd frontów przez całe lata.

Zabudowa piękniejsza niż kiedykolwiek

Skoro o sprawach estetyki mowa, warto też podkreślić, że zastosowanie polimerowego szkła REHAU pozwala w stosunkowo prosty sposób uzyskiwać nieosiągalne wcześniej rezultaty wizualne - takie jak efekt monolitycznej zabudowy. Kluczową rolę odgrywa tu możliwość perfekcyjnego dopasowania odcienia obrzeży do frontu. Co więcej, ten sam kolor uzyskuje tylna strona frontów, widoczna po otwarciu. Dzięki temu całość wygląda bardzo szlachetnie, podkreśla wysoką klasę i jakość realizacji.

To samo wykończenie z polimerowego szkła obok tradycyjnych frontów szafek czy szuflad mogą otrzymać żaluzje meblowe REHAU. Znakomicie sprawdzą się zwłaszcza w mniejszych przestrzeniach i tam, gdzie na co dzień panuje duży ruch - np. w sąsiedztwie wejścia do kuchni. Żaluzje REHAU są też świetnym rozwiązaniem problemu kolizji frontów np. w narożnikach zabudowy. Co równie ważne, po zamknięciu tworzą jednolitą płaszczyznę z delikatnie zaznaczonym rytmem lameli, prezentują się więc wyjątkowo elegancko.

Do kuchni? Nie tylko!

O zabudowach meblowych wciąż najczęściej mówi się w kontekście kuchni. Dlaczego? Zapewne dlatego, że właśnie tu zalety mebli miarowych - i funkcjonalne, i użytkowe - mają największe znaczenie. Zabudowa meblowa od stolarza coraz częściej pojawia się jednak i w innych pomieszczeniach domu - w łazience, przedpokoju, salonie, sypialni, pokoju dziecięcym. Dobrze zaprojektowana i starannie wykonana z pięknych, trwałych materiałów, pozwala połączyć dwie ważne kwestie. Z jednej strony wykorzystać każdy centymetr powierzchni oraz wysokości pomieszczenia, a z drugiej - idealnie dopasować meble do gustu użytkowników.

Potencjały są tu tym większe, że polimerowe szkło REHAU dostępne jest w niezwykle bogatej gamie kolorów, wśród których każdy znajdzie rozwiązanie odpowiednie do dowolnego wnętrza. Modele z kolekcji RAUVISIO noir, dostępne w bogatej gamie bieli, szarości i beżów oraz ciemnej zieleni, granacie i czerni, wyróżniają się przy tym aksamitnym matem. Głębią barwy zachwycają także wzory z kolekcji RAUVISIO crystal pure, tym ciekawsze, że każdy z 15 wariantów dostępny jest i w macie, i mocnym połysku.

Jeszcze mocniejsze zanurzenie w świat barw oferuje kolekcja RAUVISIO crystal deep. Jest to paleta siedmiu kolorów o metalicznym lśnieniu. Ten dyskretny, elegancki efekt wzbogaca funkcjonalną zabudowę meblową o magnetyczny urok wibrującej barwy. Sprawia, że fronty wspaniale współpracującą ze zmieniającym się światłem. Co ważne, podobnie jak wszystkie pozostałe modele polimerowego szkła REHAU, są one odporne na nawet intensywne użytkowanie, upływ czasu i promieniowanie UV. Ta zaleta umożliwia m.in. późniejsze modyfikacje - nawet po przekomponowaniu lub rozszerzeniu, zabudowa monolityczna będzie zachwycać tak samo!

Po szczegóły oferty, cenne praktyczne rady oraz niezliczone inspiracje do wszelkich pomieszczeń domu warto zajrzeć na stronę www.rehau.pl/kuchnia