Przechowuj warzywa i owoce w odpowiedni sposób

Lato to bogactwo sezonowych produktów, dlatego warto odpowiednio je przechowywać, żeby nie traciły na smaku oraz jakości. Przechowywanie warzyw i owoców wymaga szczególnych warunków, bo na ich świeżość ogromny wpływ ma odpowiednia wilgotność. Dla nich najlepszym rozwiązaniem będzie działanie szuflady z kontrolą wilgotności Humidity Fresh+. W warunkach, jakie oferują np. lodówka Samsung z dolnym zamrażalnikiem RB38T635ES9 czy lodówka SpaceMax™ RB38T603DB1z Humidity Fresh+, jabłka, brokuły i marchewki pozostaną na dłużej chrupkie i jędrne, nie tracąc przy tym swoich wartości odżywczych, smaku i zapachu. Mając w lodówce taką szufladę, nie musisz się martwić o przechowywanie owoców, zarówno czereśni, malin czy truskawek.

Chroń produkty przed wilgocią

Uwielbiasz świeże zioła i sałaty? Delikatną zieleninę po osuszeniu najlepiej włożyć do szczelnie zamkniętego pojemnika wyściełanego ręcznikiem papierowym, który wchłonie nadmiar wilgoci. Pozostałe produkty, np. sery, zapakuj do pojemników z pokrywką, a mięso umieść w szklanym naczyniu. A jak przechowywać surowe mięso w lodówce? Ze względów higienicznych surowizny nie trzymaj obok dań już przyrządzonych i nigdy nie wkładaj do lodówki dań jeszcze ciepły.

Wybierz lodówki z technologiami, które cały czas dbają o świeżość

Warto zadbać o odpowiednie przechowywanie poszczególnych produktów, ale są technologie, które mogą mocno tam w tym pomóc. Technologia All Around Cooling w lodówkach Samsung zapewnia równomierne chłodzenie w całej komorze. Zimne powietrze wydmuchiwane jest przez liczne otwory znajdujące się na każdym poziomie, masz więc sporą swobodę w układaniu produktów na półkach. W technologię All Around Cooling wyposażono np. lodówkę Samsung SpaceMax™ RB38T606EWW oraz lodówkę z dolnym zamrażalnikiem RB38T675DS9.

Więcej zmieścisz dzięki SpaceMax™️

Lato to również czas spotkań w ogrodzie czy grilli w gronie rodziny i przyjaciół. W takim przypadku robimy większe zakupy i chcemy mieć pewność, że wszystko się zmieści w lodówce i będzie przechowywane w odpowiednich warunkach. Czy wiesz, że możesz zwiększyć pojemność lodówki, nie zwiększając jej wymiarów zewnętrznych? Nie musisz dłużej główkować, jak przechowywać jedzenie w lodówce, aby wszystko się zmieściło. Dzięki systemowi SpaceMax™️ chłodziarki Samsung mają w środku więcej przestrzeni, choć nie zajmują więcej miejsca w zabudowie kuchennej. Cieńsze ścianki lodówki Samsung - dla przykładu lodówka Samsung RB38C776CB1 z dolnym zamrażalnikiem - pozwalają przechować więcej!

Nie wszystko w lodówce!

Lodówki Samsung mają szereg rozwiązań, które sprawiają, że przechowywanie żywności jest łatwe, a my nie marnujemy naszych zasobów. Ale są takie produkty, które lepiej przechowywać poza lodówką. Na przykład, już same warzywa korzeniowe, takie jak marchewka i ziemniaki, potrzebują innych warunków. Marchewce dobrze w chłodziarce, a ziemniaki lepiej przechowywać chłodnym, suchym i ciemnym miejscu. Jeśli zastanawiasz się, jak przechowywać pomidory, to odpowiednia będzie dla nich nieco wyższa temperatura, bo blade i zziębnięte stracą smak i aromat. 

Wszystkie te technologie sprawiają, że lodówki Samsung to najczęściej kupowane lodówki w Polsce.

Więcej informacji na: www.lodowki.samsung.pl