Drzwi przesuwne

W nowoczesnych aranżacjach dużą wagę przywiązuje się do otwartych przestrzeni, w których nie ma wyraźnego podziału pomiędzy salonem a kuchnią. Ta jednak nie zawsze wygląda reprezentacyjnie - ma swoje "robocze" oblicze, które może rzutować na estetykę całego wnętrza. Kiedy więc nie jest używane, można je po prostu schować. Drzwi przesuwne lub składane pozwalają nadać kuchni zupełnie nowe oblicze i elastycznie reagować na bieżące potrzeby użytkowników.

Rezygnacja z wydzielonego, osobnego pomieszczenia nie oznacza, że nie mamy możliwości skutecznego ukrycia kuchennego zaplecza. Niezastąpione w takiej sytuacji będą drzwi przesuwne, za którymi wygodnie ukryjemy strefę przechowywania, sprzęt AGD i cały kuchenny rozgardiasz, a nawet spiżarnię która w ostatnich latach wróciła do łask w kuchennej przestrzeni.

Projektanci nowoczesnych wnętrz kuchennych dążą do tego, aby zabudowa meblowa stanowiła jednorodną całość, chętnie więc wprowadzają duże płaszczyzny drzwi przesuwnych, którymi zastępują zlepek mniejszych modułów szafkowych. Rozwiązanie to sprawdzi się szczególnie w otwartych kuchniach. Fot. Hettich

Jak zamaskować roboczą strefę kuchni?

Nawet w przypadku wysokiej zabudowy na całą ścianę można ją atrakcyjnie ukryć za praktycznymi, wielkoformatowymi frontami.

W systemie TopLine L jedno skrzydło drzwiowe może mieć szerokość nawet 1,5 m, co stwarza ogromne możliwości aranżacyjne estetycznego zamaskowania roboczej strefy kuchennej. Po zamknięciu skrzydła drzwi ustawiają się idealnie w jednej linii, tworząc dużą, minimalistyczną płaszczyznę. Stają się eleganckim meblem, który pomoże zamaskować to wszystko, czego nie chcemy eksponować. 

Otwarta przestrzeń dzienna wymaga dużego reżimu aranżacyjnego i uporządkowania. Czasami jednak trudno o niego w kuchni, co skutecznie zamaskują drzwi przesuwne. Pozwalają one elastycznie kształtować charakter wnętrza - z roboczego na reprezentacyjny. Fot. Hettich

Top Line L lub TopLine XL - systemy do drzwi przesuwnych

Dzięki systemom do drzwi przesuwnych Top Line L lub TopLine XL możemy wygodnie kształtować przestrzeń otwartych wnętrz,  udostępniając lub ukrywając strefę kuchenną. Wystarczy jeden ruch dłoni i skutecznie zamaskujemy kuchenny bałagan lub zapewnimy sobie komfortowy dostęp do naczyń, akcesoriów lub magazynowanych zapasów. Po otwarciu drzwi przesuwnych mamy pełen dostęp do wnętrza całej zabudowy, nie musimy otwierać pojedynczych modułów szafek. Skrzydła drzwi idealnie się pokrywają, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni zabudowy meblowej i ułatwia dostęp do półek, szuflad czy wysuwanych koszy cargo.

Nawet w przypadku zabudowy 4-drzwiowej w systemie TopLine L, opcjonalna synchronizacja centralnych drzwi zapewnia szybki dostęp do środkowej części szafy. Jednym ruchem odkrywamy całe wnętrze.

Wnęka ukryta za drzwiami przesuwnymi w systemie TopLine L to bardzo wygodny i praktyczny sposób przechowywania. Po otwarciu drzwi mamy dostęp do naczyń czy zapasów, a w razie potrzeby, wystarczy zasunąć drzwi i ukryć mniej reprezentacyjną część kuchni. Fot. Hettich

Po skończonej pracy lub w przypadku niezapowiedzianej wizyty gości, po prostu zasuwamy drzwi, a salon z widokiem na otwartą kuchnię nabiera bardziej reprezentacyjnego charakteru.

Duże płaszczyzny drzwi przesuwnych nie stanowią problemu w codziennym użytkowaniu. Otwierają się lekko i równomiernie, a dzięki amortyzacji Silent System, która spowalnia i wyhamowuje fronty, poruszają się niemal bezgłośnie. 

Więcej informacji na: web.hettich.com