Zdrowe frytki bez oleju - frytkownica beztłuszczowa a piekarnik

Chyba każdy ma czasem chęć na złociste frytki. Niestety frytki przygotowywane w tradycyjny sposób - w głębokim tłuszczu - zawierają dużo kalorii i tłuszczu. Dużo zdrowiej, bo bez użycia oleju, możesz je zrobić w piekarniku lub frytkownicy beztłuszczowej.

Airfryer ma dwie główne zalety przemawiające na jego korzyść. Przede wszystkim - co może być zaskoczeniem - jest energooszczędny, a to oznacza obniżenie rachunków za prąd. Przykładem jest frytkownica beztłuszczowa Russell Hobbs Satisfry Small, która w porównaniu z piekarnikiem zużywa do 68% mniej energii elektrycznej. Drugą przewagą jest krótszy czas przygotowania. Airfryer do przyrządzania potraw wykorzystuje cyrkulację gorącego powietrza, co oznacza, że nie trzeba czekać, aż urządzenie się nagrzeje. 

Sprawdź ofertę frytkownic beztłuszczowych z serii Russell Hobbs SatisFry

Dania z frytkownicy beztłuszczowej - co można zrobić w airfryerze

Frytki to nie jedyne co możesz przygotować w airfryerze. Zazwyczaj takie urządzenia posiadają tryby przeznaczone do przygotowywania różnych składników, w tym ryb, mięs czy warzyw. Co więcej, frytkownica beztłuszczowa jest w stanie w pełni zastąpić piekarnik. Możesz bez obaw wkładać do niej blachy i silikonowe formy, dlatego bez problemu sprawdzi się ona do pieczenia tart, ciast czy muffinek.

Funkcjonalność airfryera nie musi ograniczać się do zastąpienia piekarnika czy patelni. Wybierając model z dodatkowymi trybami można także grillować, a nawet gotować zupy czy gulasze! Jeśli szukasz urządzenia o naprawdę szerokich możliwościach, możesz wybrać model, który umożliwia rozmrażanie czy suszenie warzyw i owoców, np. frytkownicę beztłuszczową Russell Hobbs SatisFry Medium.

Sprawdź przepisy na dania z frytkownicy beztłuszczowej

Frytkownica beztłuszczowa - czy warto? Opinie

Opinie o frytkownicach beztłuszczowych to kolejny element, który potwierdza, że warto mieć ją w swojej kuchni. Osoby, które zdecydowały się na kupno airfryera potwierdzają, że gotowanie stało się szybsze, a potrawy są smaczne i zdrowe. Wiele osób zwraca także uwagę na energooszczędność, która pozytywnie wpływa na stan domowego portfela. Koniec końców, frytkownica beztłuszczowa to urządzenie polecane przez użytkowników, które świetnie prezentuje się we wnętrzu każdej kuchni.

Więcej informacji na: satysfakcja-z-satisfry.pl