Mała kuchnia - jak ją urządzić?

Aranżacja niewielkiej kuchni powinna być starannie przemyślana, zarówno pod względem układu mebli, jak i ich wyposażenia, a także doboru urządzeń AGD. W małym pomieszczeniu musimy przede wszystkim mieć na uwadze ergonomię. Oto kilka wskazówek, o których dobrze jest pamiętać:

• zaplanuj odpowiednio dużo miejsca do przechowywania,

• zadbaj o wystarczająco duże odstępy pomiędzy szafkami,

• pamiętaj o właściwym rozmieszczeniu sprzętów AGD - jeśli tylko to możliwe, zachowaj zasadę trójkąta roboczego,

• postaw na sprzęty dopasowane do swoich indywidualnych potrzeb. 

Multifunkcyjne urządzenia do kuchni - co wybrać?

W małej kuchni doskonale sprawdzają się urządzenia łączące w sobie funkcjonalność kilku sprzętów. I mowa tu zarówno o małym AGD, np. o multicookerach czy tosterach, w których możemy przyrządzać również gofry oraz panini, jak i o dużych urządzeniach: piekarnikach z funkcją mikrofali lub też mikrofalówkach z funkcją pieczenia. To właśnie za ich sprawą możemy zaoszczędzić naprawdę dużo miejsca, nie idąc przy tym na kompromis odnośnie do możliwości, jakie daje nam stosowanie standardowych sprzętów. Zakup których urządzeń warto przemyśleć?

Piekarnik z funkcją mikrofali

Piekarniki elektryczne wyposażone w funkcję mikrofali są niezwykle praktyczne. Wykorzystamy je zarówno do przygotowania dań od podstaw, jak i do podgrzania gotowych już posiłków. Gdzie znaleźć takie urządzenie? W swojej ofercie posiada je polska marka Kernau. Piekarnik z mikrofalą KBO 1371 S M TC B umożliwia nam pieczenie z zastosowaniem 13 funkcji grzania i 10 programów automatycznych, w których to urządzenie dobiera najlepsze ustawienia, w zależności od wybranej przez nas potrawy.

Jego drzwi zbudowane aż z 4 szyb, dzięki czemu jego front pozostaje chłodny w dotyku, nawet gdy w jego wnętrzu panuje maksymalnie wysoka temperatura. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewniają prowadnice teleskopowe umieszczone na jednym poziomie. Z ich pomocą bez problemu wysuniemy i wsuniemy blachę do rozgrzanej komory pieczenia, bez obaw o oparzenie.

Mikrofalówka z funkcją pieczenia

Jeżeli do naszej kuchni szukamy naprawdę kompaktowych sprzętów, strzałem w dziesiątkę będzie mikrofalówka z funkcją pieczenia. W modelu KMO 3571 TC B, pochodzącym z asortymentu marki Kernau, upieczemy ciasta i ciasteczka, ale również różnego rodzaju mięsa czy nawet pizzę.

Dostępny zakres temperatur to 130-220°C. Stąd też możliwości mamy naprawdę sporo, szczególnie, że mikrofalówka została wyposażona także w grzałkę grilla, a w zestawie otrzymujemy specjalny ruszt. W wyborze właściwych parametrów grzania pomoże nam 11 programów automatycznych. Do dyspozycji mamy też funkcję rozmrażania czy podgrzewanie wieloetapowe.