W porównaniu do codziennego lub cotygodniowego sprzątania, świąteczne porządki na ogół są zdecydowanie bardziej dokładne. W bożonarodzeniowym szale układamy nie tylko to co "na wierzchu", ale również miejsca, do których zaglądamy rzadko. I - bądźmy szczerzy - to właśnie sprzątanie tych zakamarków zajmuje nam najwięcej czasu. Kuchenna szuflada z przyprawami, dziecięce biurka, szafka z kosmetykami w łazience... Sami wiecie jak długo trwa wprowadzenie tu ładu.

Jak sobie pomóc? Warto skorzystać z akcesoriów meblowych. Zobaczcie jakie rozwiązania można rozważyć i kupić nawet w ostatniej chwili.

Wkłady do szuflad - twoje narzędzia do utrzymywania porządku

Systemy szuflad, takie jak Ultra Box czy PURO od REJS, to jedno z najwygodniejszych rozwiązań stosowanych we wszystkich wnętrzach w domu. Zapewniają łatwy dostęp do przechowywanych rzeczy i są pakowne. Ale zachowanie w nich porządku, zwłaszcza gdy trzymamy w nich drobiazgi, bywa skomplikowane. Aby ułatwić sobie sprzątanie szuflad i zapewnić w nich porządek na dłużej, warto sięgnąć np. po uniemożliwiające przesuwanie się przedmiotom maty antypoślizgowe i systemy organizacji wewnętrznej.

W szufladach niższych idealnie sprawdzają się wkłady pozwalające posegregować drobiazgi. Wybór jest spory. Sztućce i kuchenne akcesoria można ułożyć we wkładach wykonanych z tworzywa sztucznego. Można też sięgnąć po bardziej eleganckie wkłady drewniane REJS. Wykonane z fornirowanej sklejki dębowej są zabezpieczone matowym lakierem przed działaniem wody. Do wyboru jest 6 modeli przeznaczonych do szuflad o głębokości min. 500 mm, które można dowolnie zestawiać. Warto zwrócić uwagę na wkłady na noże, przyprawy i do przechowywania folii. Te ostatnie na krawędziach mają specjalne ząbki, które ułatwiają oderwanie kawałka pożądanej długości.

Rzeczy większe np. kosmetyki, można uporządkować w drewnianych wkładach z przegrodami. Słoiczki i fiolki nie będą się mieszać ani przesuwać. Innym pomysłem na organizację np. szuflady w biurze czy pokoju dziecka, są wkłady i przegrody metalowe. Można w nich ułożyć np. kredki i inne szkolne akcesoria, a także łatwo je przenosić tam, gdzie w danej chwili dziecko zamierza się bawić.

To nie wszystko. Sporym ułatwieniem są też sprytne rozwiązania, takie jak np. uchwyty na talerze. Wykonane z drutu stelaże pozwolą ustawić zastawę w słupek i bezpiecznie przenieść do jadalni. Co ważne wszystkie powyższe systemy organizacji możecie kupić od ręki i po prostu włożyć do dowolnej szuflady. Jedynym ograniczeniem jest rozmiar, więc warto wcześniej dokładnie sprawdzić wymiary mebli.

Garderoba w świątecznym blasku - szyk i porządek na święta

Przedświąteczne porządki często ogarniają nie tylko kuchnię, ale i garderobę. Czy i tu można szybko wprowadzić zmiany, które ułatwią życie? Owszem.

Warto zwrócić uwagę na wieszaki REJS zaprojektowane z myślą o przechowywaniu ubrań różnego typu. Dla przykładu szuflady na spodnie Variant MULTI ułatwią powieszenie kilku par i - co równie ważne - zabezpieczą je przed pognieceniem się. Buty warto ustawić na specjalnych stelażach. Tu do wyboru są dwa rozwiązania - nakładki Maxima PURO, lub ażurowe szuflady Variant MULTI. Te pierwsze wystarczy wstawić do szuflady o odpowiednim rozmiarze. Te drugie mocuje się do korpusu za pomocą kilku śrubek.

Strzałem w dziesiątkę są też wkłady garderobiane. Choć przeznaczone do szuflad PURO marki REJS, pasują do niemal wszystkich szuflad płytkich. Wkłady proponowane są w dwóch wariantach kolorystycznych - bieli z czarną i czerni z miedzianą wyściółką. Miękki materiał w środku zabezpieczy biżuterię przed zarysowaniem, a dodatkowo - ładnie ją wyeksponuje. Dzięki takim szczegółom Twoja garderoba będzie nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna.

Więcej informacji na: www.rejs.eu, www.e-rejs.eu